AKTUALNOŚCIRajd Monzy 2020RAJDYWRC

M-Sport zrezygnowany przed finałem sezonu

M-Sport zrezygnowany przed finałem sezonu

Nie zanosi się, byśmy zobaczyli M-Sport testujący przed Rajdem Monzy. Brytyjczycy utrzymują, że nie ma to sensu przy obecnej, trudnej sytuacji. Pierwsze testy M-Sportu po wznowieniu sezonu WRC, zostały zaplanowane przed Rajdem Ypres, z powodu wyjątkowości tych zawodów. Tego samego nie można powiedzieć o Monzy, która będzie rajdem dość przewidywalnym i w dodatku trwający tylko dwa dni.

Poza tym M-Sport nie ma już szans na zdobycie tytułu mistrzowskiego w żadnej kategorii. To znaczy, że wydawanie większej ilości zasobów na rajd, który dla zespołu właściwie nic nie znaczy, nie ma sensu. A przynajmniej tak twierdzi, szef M-Sportu, Richard Millener, zapytany o testy przed ostatnią rundą WRC.

Richard Millener – M-Sport

„Szczerze to nie rozmawialiśmy o tym za dużo. Dla M-Sportu, sytuacja jest taka sama. Mimo że bardzo chcemy pokazać się z najlepszej strony, to sezon dla nas już się skończył.

Nie możemy już wygrać żadnych tytułów. Musimy po prostu jechać dalej i próbować być konkurencyjni i dawać z siebie wszystko w obecnej sytuacji. W tym momencie, nie ma dla nas sensu, by jechać na testy, przed rajdem, który nie jest dla nas istotny.”

M-Sport traci 91 punktów do Hyundaia i 84 do Toyoty w klasyfikacji konstruktorów. Nie jest to z pewnością wynik, na jaki liczyli włodarze tej uznanej ekipy. Najwyżej usytułowany kierowca w Fieście WRC, Teemu Suninen, traci 67 punktów do lidera i dawnego kolegi z zespołu, Elfyna Evansa. Jego partnerem jest Esapekka Lappi, który może się pochwalić dorobkiem 38 oczek w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Przed nami ostatnia runda WRC 2020. Rajd Monzy odbędzie się w dniach 4-6 grudnia jako siódma i ostatnia runda tego sezonu Mistrzostw Świata.


Źródło: dirtfish.com
Richard Millener na Rallypl: KLIK!

Profil kierowcy:
Teemu Suninen

Juliusz Winiarek

Rajdami pasjonuję się...odkąd pamiętam, W redakcji od lutego 2019 roku. Prowadzę także własnego bloga, również o rajdowej tematyce ;)

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *