RAJDYWRC

Kris Meeke może trafić do Toyoty lub Hyundaia!

Kris Meeke może trafić do Toyoty lub Hyundaia!

Hyundai i Toyota wyraziły zainteresowanie podpisaniem kontraktu z Krisem, który został niedawno wyrzucony z Citroena w trybie natychmiastowym. Więcej o całym zajściu pisaliśmy tutaj – KLIK!

Meeke nie chciał komentować sprawy jeszcze kilka dni temu, kiedy kontaktował się z nim Autosport, ale źródła mówią, co jest dość oczywiste, że Brytyjczyk jest bardzo zawiedziony i wściekły na decyzję francuskiego zespołu, którego barwy reprezentował dotychczas. Jego szanse na znalezienie fotela w WRC na ten rok są dość marne, ale być może właśnie pojawiły się opcje na sezon 2019.

Alain Pennase

Dyrektor techniczny zespołu Hyundai stwierdził, że Kris Meeke wciąż ma dużo do zaoferowania jako kierowca w WRC. Powiedział on także, że na ten moment nie mają z nim kontaktu, ale rozważają poważnie jego kandydaturę, przy odpowiedniej sytuacji na rynku kierowców.

Nie ma wątpliwości, że Kris Meeke to kierowca, który może wygrywać rajdy. Jest bardzo szybki, ale także nieregularny. Widzieliśmy to przez całą jego karierę. Ma prędkość i nie jest kimś, kogo chcielibyśmy oglądać na ławce rezerwowych. Jest jak Jari-Matti Latvala. Kierowca, który nie jest bardzo regularny, ale wygra dla zespołu jeden czy dwa rajdy w ciągu roku. Rozważamy wszystkich kierowców. Zwłaszcza tych, którzy są dostępni za darmo. Jest jeszcze za wcześnie, ale będziemy się przyglądać sytuacji. – Alain Pennase

Penasse dodał także, że Citroen znacząco poprawił swoje osiągi, co może oznaczać spore zainteresowanie wolnym fotelem w C3 WRC na 2019 rok, także ze strony Haydena Paddona czy Daniego Sordo, którzy aktualnie mają podzielony program w Hyundaiu.

Toyota i M-Sport

Kris Meeke był także zaangażowany w przedłużające się negocjacje z Toyotą w 2015 roku, kiedy to otrzymał ofertę kontraktu od tego zespołu, zanim zdecydował się dołączyć do Citroena. Tommi Makinen wypowiedział się na temat zwolnienia Krisa, przy okazji zaznaczając, że byłby zainteresowany wznowieniem rozmów z Brytyjczykiem o potencjalnym, przyszłym kontrakcie.

Za to Malcolm Wilson powiedział w rozmowie z Autosportem, że jest mu przykro, że WRC traci kierowcę wygrywającego rajdy i Brytyjczyka. Szef M-Sportu stwierdził jednak, że jest zadowolony ze swoich kierowców, kiedy zapytano go o potencjalne zainteresowanie Krisem. Jaki będzie finał tej historii? Czy Kris Meeke znajdzie sobie miejsce w Mistrzostwach Świata?

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie