Rajd TurcjiRajd Turcji 2019RAJDYWRCWRC2

Kajetanowicz i Szczepaniak na czele przed finałowym etapem

Wszystkie sześć odcinków na podium w WRC 2, a trzy z nich wygrane – z tak świetną statystyką kończą dzisiejszy etap Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, liderzy rywalizacji w swojej kategorii. W całym rajdzie nasz duet wygrał już 7 z 13 rozegranych do tej pory odcinków! Załoga LOTOS Rally Team utrzymuje swoje doskonałe tempo i do jutrzejszych zmagań ruszy z przewagą ponad trzech minut nad drugim duetem. Dodatkowo Kajetanowicz i Szczepaniak są najszybszymi zawodnikami startującymi w samochodach klasy R5, zostawiając za sobą duety fabryczne!
 
Sobotni etap rozegrany został w pełni przy słonecznej pogodzie. Temperatura sięgała miejscami nawet 40 stopni Celsjusza, co nie ułatwiało rywalizacji i momentami skutecznie gubiło koncentrację. Na szczęście większych błędów unikali Polacy, od początku do końca dnia prezentując bardzo dobre tempo. Reprezentanci LOTOS Rally Team liderują w swojej kategorii. Są także na dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej, jako pierwsi za samochodami klasy WRC.
– To był dla nas kolejny udany dzień. Wygraliśmy większość odcinków specjalnych na tym rajdzie, ale tak naprawdę nie to jest celem. Jutro trudny, chociaż krótszy dzień. Jesteśmy bliżej, ale wciąż daleko. Ciesze się, że dzisiaj poszło równie dobrze. Miałem dobry feeling. Cały zespół pracuje bardzo dobrze. Prowadzimy również w kategorii samochodów WRC 2 Pro, ale nie ścigamy się z nimi. Jeżeli będę ścigał się kiedyś w WRC 2 Pro, to tam będę starał się wygrać. Na razie moim celem są mistrzostwa świata WRC 2. Tutaj liderujemy również, więc to jest dla nas cel na jutro – powiedział Kajetan Kajetanowicz, zawodnik LOTOS Rally Team.
Finałowa niedziela składa się z czterech odcinków specjalnych. O 8:38 czasu polskiego ruszy pierwszy przejazd próby Marmaris (7,05 km). Po niej zaplanowano OS 15 Gökçe (11,32 km, start o godzinie 9:31), OS 16 Çiçekli (13,20 km, godz. 10:09). O 12:08 rozpocznie się drugi przejazd odcinka Marmaris, rozgrywany jako dodatkowo punktowany Power Stage.
Rajd Turcji 2019 – nieoficjalna klasyfikacja WRC 2 po OS 13:
1. K. Kajetanowicz/M. Szczepaniak (Polska, Skoda Fabia R5) 3:33:04,5 s
2. M. Bulacia Wilkinson/F. Cretu (Boliwia/Argentyna, Skoda Fabia R5) +3:06,7 s
3. F. Andolfi/E. Inglesi (Włochy, Skoda Fabia R5) +9:25,4 s
4. H. Solberg/I. Minor-Petrasko (Norwegia/Austria, Skoda Fabia R5) +16:47,2 s
5. B. Cukurova/V. Bostanci (Turcja, Skoda Fabia R5) +23:35,1 s
6. G. Gill/G. Macneall (Indie/Australia, Ford Fiesta R5 MK2) +27:55,1 s
7. P. Nobre/G. Morales (Brazylia, Skoda Fabia R5) +28:17,1 s
8. B. Manyera/C. Cerkez (Turcja, Skoda Fabia R5) +35:47,3 s.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają: strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli.

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *