RAJDYWRC

Indie i Rosja w WRC?

Indie i Rosja w WRC?

WRC to nie tylko rywalizacja, ale też okazja do zareklamowania się dla marek samochodów. Dlatego też zespoły fabryczne w Rajdowych Mistrzostwach Świata naciskają by kraje takie jak Indie, czy Rosja dostały swoją rundę w najbardziej prestiżowym rajdowym cyklu. Bowiem to właśnie te państwa zostały zidentyfikowane przez producentów jako najbardziej obiecujące rynki zbytu.

Byłyby to kolejno dziewiąty i dziesiąty nowy kraj z rundą w WRC, w ciągu ostatnich trzech lat. W minionych sezonach Mistrzostwa Świata zawitały do Turcji, Chile, czy Estonii. Oprócz tego rundę dostała jeszcze Nowa Zelandia (mimo, że ten rajd został odwołany), a odbyć mają się jeszcze Rajdy Kenii, Japonii, czy Chorwacji. Nie zapominajmy także o Belgii, która jest kolejną nowością w kalendarzu WRC.

Mimo dużego potencjału marketingowego, ani Indie, ani Rosja nie pojawiają się od kilkunastu lat w żadnym międzynarodowym rajdowym cyklu. Rosja trzykrotnie miała swój rajd w Intercontinental Rally Challenge w latach 2007-2009. Rajd Indii był za to częścią Mistrzostw Azji i Pacyfiku w 2003 i 2004 roku. Po siedemnastoletniej przerwie ta lokacja ponownie znalazła się w kalendarzu APRC. Tym razem był to Rajd Indii Południowych, jednak w 2020 z powodu pandemii COVID-19 nie doszedł do skutku. Organizatorzy mają nadzieję, że zawodom uda się odbyć w tym roku, także w ramach APRC.

Należy pamiętać, że te kraje to jednak tylko przykłady i równie dobrze miejsce w kalendarzu może dostać kompletnie inny rajd. W kontekście potencjału marketingowego, dużo mówiło się o rundzie w USA. WRC od paru lat prowadzi też dyskusje z Chinami. Ten kraj dostał nawet rundę Mistrzostw Świata w 2016 roku, ale rajd został odwołany, po tym jak region zdewastowały wiatry i opady deszczu.

A jaką rundę spoza Europy Wy najchętniej zobaczylibyście w kalendarzu WRC? Dajcie nam znać w komentarzach.


Źródło informacji: planetmarcus.com

Więcej o WRC na Rallypl przeczytacie tutaj – KLIK!

Juliusz Winiarek

Rajdami pasjonuję się...odkąd pamiętam, W redakcji od lutego 2019 roku. Prowadzę także własnego bloga, również o rajdowej tematyce ;)

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *