RAJDYWRC

Hayden Paddon odpuszcza walkę o WRC

Hayden Paddon wyklucza współpracę w przyszłym roku z zespołem M-Sport. Będzie się koncentrował na swoich projektach w Nowej Zelandii.

Hayden Paddon wykluczył walkę o miejsce w zespole M-Sport w sezonie 2020 w Rajdowych Mistrzostw Świata. Miejsce zwolnił Brytyjski kierowca Elfyn Evans po tym jak został oficjalnie ogłoszony w zespole Toyoty.

Wciąż mamy dużo pieniędzy za to, że nie zrobiliśmy żadnego rajdu. To nie jest decyzja, którą można podjąć lub nie. W tej chwili nie mamy innej opcji. Nie ma dla nas miejsca w WRC 2020. Musimy skupić się na innych rzeczach

Powrót do WRC

Hayden Paddon miał wrócić w Finlandii za kierownicą Forda Fiesty WRC – lecz wypadek na odcinku testowym przed Rajdem sprawił, że auto nie nadawało się do dalszej rywalizacji.

Hayden Paddon

Następnym występem wraz z M-sportem był październikowy Rajd Walii. Tutaj planem było pokazanie walorów nowego Forda Fiesty R5 MK2. Paddon walczył w kategorii WRC2 Pro.

Ostatecznie zajął czwarte miejsce w swojej kategorii.

Spodziewał się, że Australia będzie jego kolejnym występem w Mistrzostwach Świata, miał już potwierdzone auto w M-Sporcie (Forda Fieste WRC) – niestety rajd został odwołany z powodu bardzo poważnych pożarów lasów, które spustoszyły region Australii – Nowej Południowej Walii.

M-Sport nie jest dla mnie opcją… musimy szanować to, co robi nasz partner Hyundai NZ New Zealend, jest to marka której będziemy lojalni. Mamy projekt E-Veloster i kto wie, co będzie za dwa lub trzy lata, ale może nas to umieścić we właściwym miejscu – dodał.

Suninen i Lappi w M-Sporcie?

Kogo zobaczymy za kierownicą Forda Fiesty WRC? Na rynku transferowym zostało jeszcze wielu szybkich kierowców. Niebawem mamy poznać skład Malcolma Wilsona.

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close