Rajd SzwecjiRajd Szwecji 2020RAJDYWRC

Evans: Od samego początku rajdu czułem się w Yarisie bardzo pewnie

Elfyn Evans, który w miniony weekend odniósł swoje pierwsze zwycięstwo dla zespołu Toyoty Gazoo Racing WRT w swoim zaledwie drugim starcie za kierownicą nowej rajdówki, przyznał po zakończeniu zmagań, że czuł się znakomicie w Yarisie WRC właściwie już od samego początku trwania rajdowego weekendu.

Już od odcinka testowego znaleźliśmy właściwe czucie. Zaatakowaliśmy od pierwszej próby a później konsekwetnie powiększaliśmy przewagę nad rywalami.
Samochód działał bardzo dobrze a zespół spisał się znakomicie, to był wielki weekend dla nas.

W piątek i sobotę na norweskich oesach Walijczyk notował najlepsze czasy. Natomiast w niedziele mimo dość wyraźnej przewagi zrezygnował z walki o zwycięstwo na Power Stage.

Ryzyko przebicia opony na ostatnim odcinku było bardzo duże, chcieliśmy walczyć o najwięcej bonusowych punktów, jednak gdy zobaczyliśmy stan nawierzchnii zaraz po starcie, zrezygnowaliśmy i postanowiliśmy bezpiecznie dowieźść nasze zwycięstwo do mety.

Nowy lider Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata, ma nadzieje że również bardzo dobrze spisze się na trasach kolejnej rundy WRC w Meksyku.

W Meksyku będzie ciężko, bo poraz pierwszy w karierzę będe otwierał trasę. Wierze jednak że razem z zespołem damy z siebie wszystko a być może uśmiechnie się do nas też szczęście i na trasie rajdu pojawi się deszcz – zakończył reprezentant zespołu Toyota Gazoo Racing WRT

 

Profil kierowcy:
Elfyn Evans
Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Enable referrer and click cookie to search for pro webber