RAJDYWRC

Citroen zapowiada odejście z WRC!

Citroën Racing poinformował że odchodzi z WRC po sezonie 2019 z powodu odejścia Sebastiena Ogiera. W oficjalnym komunikacie czytamy że jest to spowodowane brakiem kierowców na rynku transferowym.

Nasza decyzja  jest motywowana przez wybór Sébastien Ogier który pozostawia Citroen Racing. Jest to oczywiście sytuacja, której nie chcieliśmy, ale nie zastanawialiśmy się nad sezonem 2020 bez Sébastiena. Chciałbym , aby podziękować zespołowi Citroën Racing, ich pasji i zaangażowania. Część DNA Citroëna jest ściśle związana z rajdem i jesteśmy dumni, że jesteśmy jedną z najbardziej udanych marek w historii WRC z nie mniej niż 102 zwycięstwami i 8 tytułami konstruktorów. – powiedziała Linda Jackson

Wytłumaczenie Citroëna jest absurdalne ponieważ na rynku kierowców, znajduje się kilka naprawdę szybkich driverów jak Hayden Paddon czy Craig Breen.

Dzisiaj możemy spodziewać się jeszcze ogłoszenia składu Toyoty Gazoo Racing. Prawdopodobnie będzie on wyglądał tak: Ogier, Evans, Rovanperä.

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close