AKTUALNOŚCIRAJDYWRC

Citroen z poprawkami silnika na Rajd Niemiec

Zespół szewronów przypuszcza atak by dać Ogierowi Mistrzostwo w stulecie istnienia marki

Ofensywę w wykonaniu rywali Toyoty w WRC, można uznać za rozpoczętą. Najpierw Hyundai przywiózł nowy pakiet aerodynamiczny na Rajd Finlandii, a teraz Citroen szykuje usprawnienia na niemiecką rundę mistrzostw.

Zespół pod wodzą Pierre Budara testuje obecnie nowe poprawki jednostki napędowej, przed następną rundą WRC, która będzie rozgrywana na asfaltach u naszego zachodniego sąsiada. Francuzi za cel stawiają sobie zagwarantowanie swoim kierowcą podjęcie walki z Toyotą i Hyundaiem. To jednak nie wszytsko. Nowe modyfikacje silnika przesyłają jasny przekaz. Citroen chce wygrać z Ogierem tytuł wśród kierowców. Dla ekipy z Wersalu jest to tym bardziej ważne, że w tym roku obchodzą stulecie istnienia.

Sam Sebastien Ogier też skomentował przygotowania swojego zespołu.

Myślę, że Citroen mógłby użyć więcej usprawnień. Niestety, z tego co wiem, większość wprowadzimy w przyszłym sezonie. Jeśli zapytacie kierowcę to zawsze odpowie, że jest wolniejszy niż oczekiwał, ale tak to wygląda. Na pewno będziemy poprawki na Rajd Niemiec.

W tym momencie trudno powiedzieć, czy Citroen faktycznie będzie stanowił zagrożenie dla Toyoty i Hyundaia. Tym bardziej, że jak do tej pory, asfaltowe rajdy sprawiły Francuzom trochę kłopotów.

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close