RAJDYWRC

C3 WRC ponownie na trasach Mistrzostw Świata?

Mimo, że fabryczny zespół Citroena wycofał się z WRC, to istnieje szansa, że zobaczymy rajdówkę z szewronami na masce w pełnym sezonie Mistrzostw Świata.

Sainteloc, czyli zespół, który zajmuje się wystawianiem prywatnych Citroenów w przeróżnych cyklach, potwierdził portalowi dirtfish.com, że jest w stanie wziąć udział w pełnym sezonie WRC. Francuzi mają bowiem do dyspozycji kilka modeli C3 WRC pozostawionych przez Citroena i są gotowi zdobyć potrzebne dokumenty i homologacje, by wystartować w pełnym cyklu.

Ostatnia specyfikacja Citroena była testowana pod koniec zeszłego roku w Hiszpanii. Posiadała ona zmodyfikowany silnik i elementy aero. W odczuciu Sebastiena Ogiera i Esapekki Lappiego, rajdówka sprawowała się o wiele lepiej, niż jej poprzednie wersje.

Andreas Mikkelsen, który zasiadał w C3 WRC w tym roku, jako kierowca testowy Pirell, liczył, że uda się wystawić rajdówkę już na Rajd Monzy.

To byłby dobry pomysł. Przywiezienie samochodu z najnowszym aero i częściami, byłoby bardzo interesujące. Oczywiście homologacja musiałaby być podpisana. Sainteloc jest właścicielem samochodu, ale to jest coś, co mógłby zrobić Citroen.

-mówił Norweg.

Sainteloc potwierdził portalowi dirtfish, że nie ma żadnych planów wystawienia C3 WRC na Monzy. Jest to jednak bardzo realna możliwość na następny sezon.

W taki sposób o planach opowiadał menedżer rajdowy Sainteloc – Vincent Ducher:

Z naszej perspektywy, wszystko może być gotowe na następny sezon, jeśli uda nam się stworzyć dobry zespół z dobrymi kierowcami. Citroen rozpoczął proces homologacji w zeszłym roku i potem nagle go zatrzymał. Wszystkie dokumenty nadal istnieją i po prostu muszą zostać reaktywowane.

A jaka jest wasza opinia? Czy Francuzom uda się wystawić zespół na następny sezon? Czy jeśli tak, to będą w stanie walczyć z zespołami fabrycznymi? Kto może się znaleźć w składzie? Napiszcie nam w komentarzach.

Profil kierowcy:
Andreas Mikkelsen

Wybrane dla Ciebie

Jeden komentarz

  1. Uważam że Orlen z citroen em w składzie Bryan boufier i Kajetan Kajetanowicz +Robert Kubica. 3 auta i pełny sezon. To lepsze niż f1 jak uważacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close