AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

WRC jednak nie dla Japonii?

Według Davida Evansa Rajd Japonii może nie znaleźć się w kalendarzu WRC na sezon 2019.

W przyszłym miesiącu ma się odbyć kandydacki Rajd Japonii. Jednak według Autosportu początkowy pomysł kalendarza WRC z piętnastoma rundami upadł. Decyzja została podjęta w czwartek na nadzwyczajnym spotkaniu komisji. Wydawało się przez ostatnie miesiące, że niemal pewne jest to, że Rajd Japonii powróci do kalendarza Mistrzostw Świata w przyszłym roku.

Toyota bardzo chciała, żeby Rajd Japonii znalazł się w kalendarzu WRC. Ekipa Hyundaia wyliczyła koszty wyjazdu do Japonii na około milion euro.

W przyszłym roku do Kalendarza zostanie włączony Rajd Chile! Również prawdopodobne jest to, że Rajd Korsyki zostanie w kalendarzu WRC. Zespoły były bardzo niezadowolone, że ten właśnie Rajd był w kalendarzu WRC, ponieważ jest to najdroższy logistycznie Rajd w sezonie. Według Autosportu FIA zaproponowała obniżenie o 50% wpisowego dla zespołów. Wielkim zwolennikiem pozostania Rajdu 10000 zakrętów jest sam prezes FIA – Jean Todt.

Ostateczny kształt kalendarza WRC mamy poznać jutro.

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Zobacz także

Close
Close