AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Wilson: „Loeb może pojechać z nami 5-6 rajdów”

Wilson: „Loeb może pojechać z nami 5-6 rajdów”

Szef zespołu M-Sport, Malcolm Wilson, powiedział dla włoskiego Autosprint, że Sebastien Loeb może pojechać w jego zespole 5 do 6 rajdów w sezonie 2019. Tym samym powiększa się lista osób chętnych na zatrudnienie 9-krotnego Mistrza Świata. Niedawno Citroen zapowiedział możliwość wystawienia trzeciego auta w WRC, więc opcji dla Loeba nie brakuje. Póki co wiemy jednak tylko o jego prywatnym starcie Peugeotem 3008 DKR z 2017 roku w przyszłorocznej edycji Rajdu Dakar.

Malcolm Wilson:

Ponieważ Sébastien Loeb jest bez kontraktu w przyszłym roku, może z nami pojechać pięć lub sześć rajdów. Myślę o tym bardzo poważnie i rozmawiałem z nim. Myślę że może to dojść do skutku. Co do reszty, sądzę, że będziemy kontynuować program w przyszłym roku. Najprawdopodobniej będą to dwa auta plus trzecie opcjonalnie. Jedno powierzone dla Suninena, podczas gdy kolejne być może dla Evansa, Camilliego, Breena, a teraz także Loeba.

Kontrakt na sezon 2019 w M-Sporcie ma aktualnie tylko Teemu Suninen. W połowie października mówiło się o tym, że Hayden Paddon może trafić do M-Sportu na zasadzie wypożyczenia z Hyundaia. Po odejściu Sebastiena Ogiera, Malcolm Wilson ma problemy kadrowe. Bardzo trudno będzie zastąpić takiego kierowcę, jak Francuz.

Profil kierowcy:
Sebastian Loeb
Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Close