AKTUALNOŚCI WRCRajd KorsykiRajd Korsyki 2019RAJDYWRC

Sordo: Nie będzie łatwo wygrać z Toyotą!

Dani Sordo w wywiadzie udzielonym dla hiszpańskiej części redakcji motorsport.com przyznaje, że na Korsyce chce wykonać dobrą robotę. Jednocześnie zdaje on sobie sprawę, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Co ciekawe Sordo najbardziej obawia się kierowców Toyoty na czele z liderem cyklu WRC – Ottem Tanakiem. Hiszpan widzi też szansę na dobry wyniki dla koreańskiego zespołu, dzięki wspólnym występom z Sebastienem Lobem.

Hyundai Motorsport

„To będzie fajny rajd, ponieważ odbywa się na asfalcie. Musimy bardzo dobrze pracować w samochodzie, ponieważ nasze tempo na asfalcie nie jest dobre, ale wspaniale będzie też dzielić się sprzętem z Loebem, fajnie będzie móc z nim pracować. Myślę, że możemy wspólnie wykonać dobrą robotę – przyznał kierowca Hyundaia

Zespół Daniego Sordo z dorobkiem 77 punktów zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji producentów WRC. Do drugiego Citroena traci jedno oczko, a do liderującej Toyoty 9 punktów. Po nieudanym występie Hiszpana w Meksyku, gdzie już w piątek awarii uległ alternator w jego rajdówce, kolejnym startem Sordo będzie rozgrywany w ostatni weekend marca – Rajd Korsyki.

Musimy ciężko pracować. Nie będzie łatwo z Toyotą i z ich naprawdę szybkimi kierowcami, ale uzyskanie dobrego wyniku byłoby bez wątpienia wspaniałą rzeczą.

Sordo znakomicie czuje się na asfalcie, co wielokrotnie w trakcie swojej kariery udowodnił, jednak do tej pory nie udało mu się stanąć na najwyższym stopniu podium na Korsyce. W 2012 roku wygrał we Francji , ale wówczas impreza stanowiła eliminacje Mistrzostw Europy.

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Close