AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI WRC

Paddon cieszy się pobytem w domu

Paddon cieszy się pobytem w domu

Hayden Paddon twierdzi, że jest bardzo zadowolony z czasu, który może spędzić we własnym domu. Były zawodnik Hyundaia w WRC przeniósł się do Highlands Motorsport Park w Cromwell, gdzie prowadzi swoją własną firmę Paddon Motorsport. Mieszkanie i firma Haydena są obok siebie. W tym roku Paddon weźmie udział w serii Global Rallycross Championship i cieszy się, że nie musi już w takim stopniu jeździć po świecie i hotelach.

Hayden Paddon

„Jestem tu na czas nieokreślony. Po raz pierwszy w ciągu ostatnich 10 lat rozpakowałem walizki, położyłem je na półkach. Od lat nie miałem prawdziwego domu. Przeprowadzka z walizki na kanapę z hotelu, z hotelu do hotelu. Teraz naprawdę mam swoje łóżko, co jest miłe.”

„Jeszcze nie zrezygnowałem ze swojego marzenia o WRC. Jeśli nie będziemy mogli usiąść w samochodzie w tym roku, spróbujemy się tam dostać w 2020. Czuję, że jestem naprawdę na szczycie mojej kariery, dlatego tak irytuje mnie to, że nie jeżdżę tam już teraz. Wiem, że mogliśmy robić wielkie rzeczy sportowo, ale polityka wpłynęła na inną decyzję.”

„Wszystko było zawsze związane z rajdami, wyjazd za wyjazdem. 18 miesięcy temu mieliśmy podstawę do założenia firmy Paddon Motorsport. Pomyśleliśmy, że rozpoczniemy działalność na miejscu.”

Już w zeszłym roku Paddon musiał dzielić samochód w WRC z Danim Sordo. W tym roku Hyundail był w stanie zatrudnić trzech kierowców. Kontrakt Andreasa Mikkelsena okazał się niemożliwy do zerwania, więc Nowozelandczykowi odmówiono dalszej współpracy.

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Podobne

Close