AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Neuville przeszedł operację kolana, ale pojedzie w Monte Carlo

Neuville przeszedł operację kolana, ale pojedzie się w Monte Carlo

Wicemistrz WRC z sezonu 2018 – Thierry Neuville przeszedł operację chirurgiczną w celu naprawienia uszkodzonej łąkotki. Kontuzji nabawił się podczas Rajdu Turcji. Na starcie sezonu 2019 będzie kierował swoim Hyundaiem i20 Coupé.

Po zakończeniu sezonu WRC pod koniec listopada, wszyscy kierowcy byli w stanie skupić się na przygotowaniach do Rajdu Monte-Carlo 2019. Pierwszej rundzie nowego sezonu, który rozpocznie się 24 stycznia, a potem udać na wakacje.

Osobą, która spędziła raczej niezwykłe wakacje, był Thierry Neuville. Wicemistrz świata został w poddany zabiegowi chirurgicznemu, który naprawił uszkodzoną podczas Rajdu Turcji łąkotkę. Ten uraz z perspektywy czasu mógł wplynąć na to, że Belg był w słabszej dyspozycji i stracił szansę na tytuł mistrza świata w 2018 roku.

Operacja kolana zakończyła się sukcesem. Teraz Thierry rozpocznie rehabilitację, w swoim domu w Monte Carlo do rozpoczęcia sezonu.

Podobno zajmie mu to kilka dni więcej niż się spodziewano. Nie będzie jednak problemu z czasem. Neuville zamelduje się na starcie Rajdu Monte-Carlo. Z pewnością spróbuje wreszcie przywieźć do domu pierwszy światowy tytuł w swojej karierze.

Profil kierowcy:
Thierry Neuville
Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Close