AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Neuville: „Pogoń w końcówce to za mało”

Neuville: „Pogoń w końcówce to za mało”

Thierry Neuville stwierdził w rozmowie z wrc.com, że od początku wiedział, że jego atak na ostatnich kilometrach Rajdu Monte Carlo to za mało, aby wyszarpać zwycięstwo z rąk Sebastiena Ogiera. Belg ruszył na Power Stage ze stratą 0,4 sekundy do Francuza, po emocjonującej walce na przestrzeni całego rajdu. Na niedzielnych oesach odrobił 4 sekundy, ale finalnie i tak przegrał z kierowcą Citroena (+2,2 s.). Tym samym sześciokrotny Mistrz Świata mógł świętować swoją siódmą wygraną Rajdu Monte Carlo w karierze.

Thierry Neuville:

„Odczucia przed ostatnią próbą były bardzo dobre. Samochód dobrze spisywał się na poprzednich oesach. W końcówce zmagałem się jednak z hamulcami. Przekraczając linię mety wiedzieliśmy, że to prawdopodobnie nie wystarczy.”

„Tym razem on był silniejszy. Na Sardynii byliśmy w stanie wygrać taką walkę, ale teraz było trudniej. Zmniejszyliśmy przewagę i nałożyliśmy na niego presję, ale rezultat nie jest taki, jakiego oczekiwaliśmy. Są to jednak ważne punkty.”

Kierowca Hyundaia wie, że 20 sekund straty na piątkowym oesie Valdrome – Sigottier to zbyt wiele do odrobienia, kiedy rywalizuje się z kimś takim, jak Sebastien Ogier.

Profil kierowcy:
Thierry Neuville
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Podobne

Close