AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Mikkelsen pod presją w Hyundaiu

Mikkelsen pod presją w Hyundaiu

Andreas Mikkelsen po bardzo kiepskim sezonie w WRC znalazł się pod presją w Hyundaiu. Koreański producent chciał zmniejszyć liczbę rajdów, w których wystąpiłby Norweg. Wynajął on jednak prawników, którzy obronili jego pozycję.

OS2 Rajd Sardynii
Andreas Mikkelsen

Podczas zeszłego sezonu Hyundai odniósł zaledwie trzy zwycięstwa. Wszystkie za sprawą Thierry’ego Neuville’a. Michel Nandan miał nadzieję na mistrzostwo świata wśród producentów i kierowców, lecz po raz kolejny nie udało się tego osiągnąć. Koreańczycy zakończyli zmagania na drugiej lokacie już trzeci raz z rzędu.

Najsłabszym ogniwem w Hyundaiu był bez wątpienia Andreas Mikkelsen. Norweg wystartował we wszystkich trzynastu rajdach sezonu i zaledwie raz stanął na podium. Były kierowca Volkswagena zdobył tylko 84 punkty. Jeśli podzielimy zdobyte punkty przez ilość występów, uzyskamy średnią zdobycz punktową kierowcy na rajd. U Mikkelsena ta średnia jest równa 6.46 punktu. To bardzo słaby wynik w porównaniu do Haydena Paddona czy Daniego Sordo. Średnia Nowozelandzkiego kierowcy wynosi 10.43 punktów na rajd. U Hiszpana jest to 10.29.

Jakub Pojmicz

Po powrocie z ostatniej rundy Mistrzostw świata w Australii, kierownictwo Hyundaia przeprowadziło kilka poważnych rozmów z Mikkelsenem.

Alain Penasse odniósł się do tego w wywiadzie dla Motorsport News:

„To był ciężki rok dla Andreasa. Było jasne, że w zeszłym sezonie nie sprostał swoim oczekiwaniom, ani tym, czego się spodziewaliśmy. . Mieliśmy kilka spotkań po ostatniej rundzie mistrzostw. Będziemy pracować pracować wspólnie żeby znaleźć lepsze rozwiązanie. Zobaczymy w Monte Carlo czy wziął jakąś lekcje z tych rozmów.”

Alain Penasse zapytany przez Davida Evansa czy Mikkelsen wystartuje we wszystkich rajdach sezonu odpowiedział:

„Tak, we wszystkich czternastu. To była łatwa decyzja ponieważ mamy kontakt i chcemy go szanować.”

Andreas Mikkelsen powiedział że pracuje nad tym żeby poprawić się w przyszłym sezonie WRC.

„To ważne żebym wrócił do formy. Pracuje razem z zespołem i to jest ważne żebym wydostał się z tego dołka w którym aktualnie jestem. Podczas każdego Rajdu [mieliśmy problemy]. Bardzo próbowałem poprawić się w kolejnym. Myślę że potrzebuję jednego jednego dobrego rezultatu i wtedy będę mógł się zrelaksować. Może myślę za dużo o jeżdżeniu?”

Profil kierowcy:
Andreas Mikkelsen
Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Close