AKTUALNOŚCI WRCF1

Markelov: Słyszałem, że Kvyat podpisał kontrakt z Toro Rosso.

Markelov: Słyszałem, że Kvyat ma kontrakt z Toro Rosso.

Artem Markelow, kierowca rezerwowy Renault, na spotkaniu z dziennikarzami powiedział, że Daniił Kvyat podpisał kontrakt na sezon 2019 z Toro Rosso.

„Słyszałem, że Kvyat z pewnością będzie w Toro Rosso w 2019 roku. Najważniejsze w ten weekend jest skupienie się na pracy w F1 (Podczas GP Rosji Markelov zasiądzie w bolidzie Renault podczas pierwszego treningu w piątek) i w F2.” – mówi Markelov

Sam Markelov planuje również znaleźć miejsce w F1 na sezon 2019, ale oba miejsca w jego Renault są zajęte. We francuskim zespole w przyszłym roku będzie jeździł duet Daniel Ricciardo/Nico Hulkenberg. Na pytanie gdzie Rosjanin chciałby spróbować swoich sił, jeśli nie znalazłby angażu w żadnym zespole, odpowiedział:

„Nie mam planu B, ale jeśli nie dostane się do F1 w przyszłym roku, to wybrałbym wyścig 24-godzinny lub IndyCar. Ale póki co nie mamy żadnych negocjacji na ten temat.”

W tym sezonie Artem Markelov jest kierowcą F2. Na dwie rundy przed końcem sezonu w mistrzostwach Rosjanin zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tagi

Podobne

Close