AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

M-Sport może wycofać się z WRC!


Malcolm Wilson nie nie jest pewny przyszłości M-Sportu w WRC w sezonie 2019. Wilsonowi nie udało się zatrzymać w zespole Sebastiena Ogiera, który podpisał kontrakt z Citroenem( więcej o tej sprawie- KLIK!) Szef ekipy nie kryje z tego powodu swojego rozczarowania.

– Rozumiem Ogiera, który chce zdobyć Mistrzostwo Świata z nowym zespołem Citroena. Oczywiście jestem rozczarowany z takiego obrotu spraw, ale takie jest życie.

– Nigdy nie zrezygnowaliśmy z negocjacji, ale nie byliśmy w stanie zrobić tego czego od nas wymagano.

M-Sport

Odejście z zespołu pieciokrotnego Mistrza Świata stawia M-sport w trudnej sytuacji. Dużo na to wskazuje, że wraz z Ogierem, odejdzie także Red Bull, który byl gwarantem utrzymania Forda w WRC.

– W tej chwili nie mogę nic powiedzieć, nie wiem nawet czy jesteśmy w WRC w 2019 roku. Nie podjęliśmy jeszcze takiej decyzji.

– Udwodniliśmy, że jesteśmy w stanie konkurować z dużymi projektami, ale szczerze mówić teraz potrzebujemy zespołowego wsparcia finansowego.

– Przede wszystkim muszę zadbać o naszą firmę, to jest najważniejsze. Mamy za sobą dwa trudne lata. Chciałbym pozostać w WRC, ale musimy ocenić całą sytuację.

Sprawę ewentualnego odejścia Red Bulla Wilson skomentował krótko.

– W tej sprawie nie mogę jeszcze nic powiedzieć, aktualnie skupiamy się na ostatnich trzech rajdach sezonu.

Jak bumerang wracają problemy Forda z finansowym dopięciem kolejnego sezonu. Dzięki angażowi Ogera przez Wilsona, udało się zdobyć większą wsparcie z centrali Forda dla projektu Forda w WRC, ale czy w obecnej sytuacji Wilson ma szansę na jeszcze większy zastrzyk gotówki z USA? Wydaje się to być raczej mało prawdopodobne. Z drugiej strony co roku temat jest podnoszony, a koniec końców M-Sport przystępuje do rywalizacji w królewskiej klasie WRC. Czy i tym razem Wilson dokona cudu?

Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Podobne

Close