AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI WRC

Loeb: Jestem przyzwyczajony do improwizacji

Loeb: Jestem przyzwyczajony do improwizacji

Dziewięciokrotny mistrz świata twierdzi, że wprowadzenie nowych technologii zrewolucjonizowało sposób, w jaki odbywają się rajdy. Niepowstrzymany postęp technologii bardzo mocno zmienia świat. Można to zauważyć wszędzie, także wśród kierowców rajdowych. Sebastien Loeb pod koniec Rajdu Szwecji wypowiedział się na temat nauki oesów. Francuz w swoim drugim rajdzie z zespołem Hyundai Motorsport nie znalazł rytmu, który pozwoliłby mu rywalizować z najlepszymi. Musiał zadowolić się szóstą lokatą.

Sebastien Loeb

„Nie popełniliśmy żadnych błędów ani nie mieliśmy problemów technicznych. Na początku było ciężko, ale w kolejnych przejazdach udało nam się walczyć o miejsca w czołówce. Przez sześć lat nie rywalizowaliśmy w Szwecji. Musieliśmy poznać wszystkie etapy, w przeciwieństwie do naszych rywali, którzy byli tam przez ostatnie lata. Ponadto przygotowanie rajdów naprawdę się zmieniło. Obecnie piloci pracują z filmami z poprzednich lat, a nawet z innymi konkurentami. To dla mnie nowość, że mam dostęp do wszystkich kamer pokładowych.”

„Nigdy nie wykorzystywałem takich nagrań przed rajdami. Oglądanie filmów innego pilota, z jego systemem notatek, nigdy mnie nie przekonało. Ale to pewnie działa, gdyż jest to sposób obecnej generacji. Jest to prawie typowe przygotowanie na pamięć. Ja jestem z pokolenia przyzwyczajonego do improwizacji. To nie umniejsza prędkości obecnej generacji kierowców. Oni naprawdę jadą bardzo szybko. To tylko inne podejście i przygotowanie niż to, co zawsze widziałem.”

Profil kierowcy:
Sebastian Loeb

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close