AKTUALNOŚCI WRC

Kris Meeke zyskuje pewność siebie

Kris Meeke zyskuje pewność siebie

Świeżo upieczony kierowca Toyoty wierzy, że dwa trudne sezony spędzone w Citroenie pomogły mu szybko nabrać pewności siebie w nowej rajdówce podczas Rajdu Monte Carlo. Brytyjczyk miał swój debiut rajdowy w Yarisie WRC w zeszłym tygodniu. Opisał tamten weekend jako fantastyczny. Na mecie zajął szóstą lokatę w generalce, zgarniając komplet punktów za Power Stage. Warto podkreślić, że był to pierwszy start Meeke’a w WRC od ponad ośmiu miesięcy.

Kris Meeke był najszybszy na shakedownie, 4 razy uzyskał drugi czas oesu, a do tego wygrał wspomniany Power Stage. Za jedną z przyczyn szybkiego wpasowania się w nowe auto, Kris uważa trudny okres w Citroenie.

Kris Meeke:

„Wpasowałem się w samochód szybciej niż sądziłem. Myślę, że to wynika z moich trudności w ostatnich dwóch latach. W porządku, były rajdy, którymi się cieszyłem i pokazałem dobre tempo. Cały czas wszystko było jednak na ostrzu noża. W tym tygodniu, jak widzieliśmy na shakedownie, byłem w stanie od razu wejść do rywalizacji. Nie było mnie tutaj przez 9 miesięcy, więc dobrze wiedzieć, że mamy trochę prędkości.”

„Yaris jest dla mnie świetny. Jazda nim to jedno z najlepszych uczuć, jakie miałem kiedykolwiek w rajdowym samochodzie. Podobne miałem w Citroenie Ds3 w 2016 roku. Ekscytujące jest to, że czuję się pewnie od samego początku, nawet w tych zdradliwych warunkach. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie jeszcze lepiej. Jestem szczęśliwy. Wynik nie jest najlepszy, ale zakończyliśmy rajd wiedząc, że jesteśmy szybcy.”


źródło: wrc.com

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Close