AKTUALNOŚCI WRCRAJDY

Kris Meeke: „Nadal wierzę, że zostanę Mistrzem Świata WRC”

Kris Meeke: „Nadal wierzę, że zostanę Mistrzem Świata WRC”

Kris Meeke nadal jest zdeterminowany, aby zostać mistrzem świata, pomimo swojej ośmiomiesięcznej nieobecności w serii. Północny Irlandczyk został niedawno ogłoszony jako nowy kierowca Toyoty i spędził większość zeszłego tygodnia na testowaniu Toyoty Yaris na drogach wokół bazy Puuppola zespołu w środkowej Finlandii.

Moim głównym celem jest sukces, chcę zostać mistrzem świata i nadal uważam, że mogę tego dokonać. Oddałem swoje życie dla rajdów, które dały mi tak dużo i na pewno nie czuję, że nadszedł czas, aby przestać.

Wybrane dla Ciebie

Nadal uważam, że mogę osiągnąć znacznie więcej w tym sporcie i mam nadzieję, że dzięki temu nowemu, ekscytującemu przedsięwzięciu możemy wspólnie osiągnąć dobre rzeczy.

To było dla mnie trudne kilka miesięcy, ale nie powróciłem, zanim odzyskałem ten głód. W głębi duszy wiedziałem, że chcę wrócić i prowadzić samochód rajdowy.

Od czasu mojego odejścia z mistrzostw w maju wziąłem kilka miesięcy wolnego dla siebie, ale kiedy odebrałem telefon od Tommiego, wszystko wyglądało jak kliknięcie. Przyszedłem odwiedzić go w Jyvaskyla i mogłem siedzieć i godzinami rozmawiać o samochodzie i aspektach technicznych- wszystko to jest myśleniem przyszłościowym i to było odświeżające, nie jest to coś, do czego byłem przyzwyczajony przez dość długi czas.

Szef Toyoty WRC, Tommi Mäkinen, powiedział, że Meeke będzie miał taką samą szansę do walki w przyszłym roku, mimo że Ott Tänak jest głównym kierowcą zespołu. Potwierdził również, że zarówno Meeke, jak i Latvala mają umowy na jeden sezon na 2019 rok.

W przyszłym roku wszyscy będą mieli identyczne wyposażenie. Wszyscy będą mieli takie same szanse i dołożymy maksymalnego wysiłku do wszystkich trzech samochodów po to, aby spróbować osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Chcemy, aby Kris prowadził jak najwięcej. Wiem jak ważne jest, aby zrozumieć, jak zachowuje się samochód i co się dzieje z samochodem. Chcę aby Kris przyszedł i cieszył się z bycia z nami, chcę aby cieszył się z tego. Zauważyliśmy to w tym roku z Jarim-Mattim, że kiedy odciążasz presję, wtedy prędkość, radość i wyniki same przychodzą. Kris musi jeździć, aby dobrze się bawić, to jest najważniejsze.

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w RallyPL. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie