AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Jean Todt o WRC: „Przyszłość to hybryda”

Jean Todt o WRC: „Przyszłość to hybryda”

W przyszłości możliwe jest wprowadzenie samochodów hybrydowych w WRC. Zostało to potwierdzone przez prezydenta FIA – Jean Todta w Monako podczas pierwszej rundy sezonu. Todt wyjawił swoje pomysły na nadchodzące lata. Oto, co powiedział dla Autosprint:

Jean Todt:

„Jak wiadomo, opowiadam się za wprowadzeniem nowych technologii w sporcie samochodowym. Samochody zmieniają się i ewoluują, dlatego w niedalekiej przyszłości jest coraz więcej szans na zastosowanie silnika hybrydowego w samochodach rajdowych. Zwołamy tak szybko, jak to możliwe, okrągły stół złożony z przedstawicieli FIA, promotorów i konstruktorów, aby o tym porozmawiać, ponieważ sezon 2022 nie jest już tak daleko, a do końca 2019 roku nowe rozporządzenie musi być gotowe. Niektórzy producenci nie są zbyt przychylni do zastosowania nowych technologii i było to dla nas zaskoczeniem, ponieważ kiedy odwiedzamy różne salony samochodowe, zawsze zauważamy, jak wiele nowych technologii znajduje się w produkowanych samochodach.”

W związku z tym należy zauważyć, że Pierre Budar, skomentował wypowiedź Todta. Citroen opowiada się za wprowadzeniem hybryd w rajdach, ponieważ jest to technologia coraz bardziej popularna w samochodach codziennego użytku. Ponieważ Toyota jest jednym z największych producentów hybryd, to nowy plan może mieć mniej pod górkę, niż wszyscy myślimy.

Jean Todt
Citroen Racing

Hybrydy w WRC – Jean Todt namawia producentów

Następnie Todt przypomniał, że to Dyrektor Rajdowy FIA – Yves Matton jest odpowiedzialny za śledzenie trendów i ewolucję specjalności w imieniu międzynarodowej federacji, w szczególności także za regulację przyszłego regulaminu WRC na 2022 r.

Na koniec prezydent przypomniał o swoim zaangażowaniu na rzecz bardziej otwartych mistrzostw świata z nowymi testami w Ameryce Południowej, Azji i Afryce, a także opowiada się za przetargami w większej liczbie państw, tak jak dzieje się to teraz między Szwecją i Norwegią. W odniesieniu do kalendarza na rok 2020 nie skomentował plotek, ale stwierdził, że Japonia i Kenia są na „pole position”, aby wejść do kalendarza WRC.

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Na co dzień uczeń i wielki fan sportu. Kontakt: michal@rallypl.com

Podobne

Zobacz także

Close
Close