AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Huttunen zastąpi Lappiego w Toyocie?

Według Fińskiej telewizji Yle Jari Huttunen może zastąpić Essapekka Lappiego jeśli ten odejdzie do Citroëna.

Na ten moment  kontrakt z Toyotą na sezon 2019 posiada tylko Ott Tanak. Przed Rajdem Niemiec mówiło się o tym, że Jari-Matti Latvala jest blisko porozumienia z Toyotą. Fin w Rajdzie Turcji pokazał się z bardzo dobrej strony, gdzie zajął drugie miejsce.

Do obsadzenia został teoretycznie ostatni fotel, który w tym sezonie należy do Lappiego. Według „Yle” sam Lappi chciałby zmienić zespół.

Po Rajdzie Niemiec fińskie media informowały o tym, że Citroen wykazał zainteresowanie kierowcą Toyoty. Potwierdził to również menadżer Lappiego.

Jari Huttunen jest aktualnie juniorem pod skrzydłami Hyundai Motorsport. Fin wystartował w tym sezonie w pięciu rundach WRC. Jego najlepszym wynikiem w tym sezonie to drugie miejsce w jego domowym Rajdzie.

Menedżerem młodziutkiego fiFi jest Marcus Grönholm – dwukrotny mistrz świata WRC.

– Musimy spojrzeć na tę kwestię szerzej, jeśli Esapekka przejdzie do innego zespołu. Wybór jest całkiem niezły, ponieważ teraz jest wielu kierowców bez kontraktu, mówi Mäkinen dla Yle Sports.

 

Mam trzech, czterech kierowców na oku. Jari radzi sobie dobrze i jest głodny walki. Jest nadzieją na przyszłość, ale brak mu jeszcze doświadczenia. Jest jednak gotów by osiągać coraz więcej. – dodaje Makinen

 

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.
Close