AKTUALNOŚCI WRCRAJDYWRC

Finowie przetestują „wirtualne szykany”

Jak dobrze wiemy FIA chce cały czas zwiększać bezpieczeństwo rajdów. FIA bardzo chce żeby odcinki nie miały średniej prędkości powyżej 130 km/h. Ten problem dotyczy Rajdu Szwecji oraz Rajdu Finlandii. Finowie muszą sztucznie zmniejszać średnią prędkość odcinków przez szykany stawiane na oesie. Jak dobrze wiemy takie szykany są dość kosztowne ponieważ zazwyczaj składają się one z dużych elementów lub po prostu balotów słomy które po uderzeniu przez auto się rozpadają.

shakedown - Rajd Niemiec 2018
wrc.com

Jak poinformował Martin Holmes Finowie w krajowych mistrzostwach przetestują dwie metody zmniejszania średniej prędkości na odcinkach specjalnych.

Pierwsza metoda będzie polegała na zwolnieniu w wyznaczonym miejscu oesu do ustalonej prędkości. Ma być to kontrolowane przez systemy elektroniczne.

Drugi pomysł polega na tym że załogi będą zatrzymać się w wyznaczonym miejscu odcinka specjalnego przez pewien czas. Miało by to być kontrolowane przez sędziów za pomocą kamer.

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Close