AKTUALNOŚCI WRCWYŚCIGI

Elektryczny Volkswagen najszybszy w Goodwood!

Elektryczny Volkswagen najszybszy w Goodwood!

Niesamowity projekt niemieckiego producenta, elektryczny Volkswagen I.D. R Pikes Peak, zgarnia kolejne trofeum. Po pobiciu najlepszego czasu na Pikes Peak International Hill Climb, VW bije na głowę konkurencję na Goodwood Festival of Speed. Romain Dumas był kierowcą tej niesamowitej maszyny i uzyskał czas 43,86 sekundy. Jego przewaga nad drugim kierowcą, Peterem Dumbreckiem w NIO EP9, wyniosła pół sekundy!

Shootout jest zwieńczeniem weekendu w Goodwood, w trakcie którego oglądamy wszystko, co najlepsze ma do zaoferowania motoryzacja. Wszyscy ostrzyli sobie zęby na to, jak zaprezentuje się Volkswagen ze swoim rewelacyjnym projektem. Trzeci czas wywalczyło BMW E36 V8 Judd z Joergiem Weidingerem za kierownicą. Jego strata do drugiego miejsca wyniosła ponad dwie sekundy! Można więc powiedzieć, że w tym roku spalinówki dostały w kość od elektryków.

Volkswagen I.D. R Pikes Peak waży poniżej 1100 kg. Dwa silniki elektryczne dają mu moc 500 kW (680 KM), przy maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm. W aucie zamontowano akumulatory litowo-jonowe.

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Close