AKTUALNOŚCI WRCRAJDYRSMP

Dyrektor Skoda Polska: Miko wykonał tegoroczny plan w dwustu procentach

Dyrektor Skody Polska: Miko wykonał tegoroczny plan w dwustu procentach

Mikołaj Marczyk podczas swojego debiutanckiego sezonu w klasie R5 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski był o krok od wywalczenia tytułu. Łodzianin miał fenomenalną końcówkę sezonu 2018 gdzie wygrał dwie ostatnie rajdy, w tym legendarny Rajd Polski, który był podwójnie punktowany.

Rajdowy sezon 2018 Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zakończyli z 150 punktami i wicemistrzowskim tytułem. Tylko o jeden punkt załogę ŠKODA Polska Motorsport wyprzedził Grzegorz Grzyb – tegoroczny mistrz kraju. Najniższy stopień podium z 146 „oczkami” należał do Jakuba Brzezińskiego.

Postawę Miko Marczyka w tegorocznej kampanii skomentował dyrektor marki Skoda Polska – Tomasz Porawski.

Miko wykonał tegoroczny plan w dwustu, trzystu, może nawet w pięciuset procentach. Naprawdę nie wiem, jak to oceniać. Jeszcze to wszystko nie dociera do nas, bowiem wydarzenia na Rajdzie Polski rozgrywały się, jak w najlepszym thrillerze. Miko i Szymon ostatecznie wygrali ten rajd, z czego jesteśmy niesamowicie szczęśliwi. Myślę, że dopiero za kilka dni będziemy sobie zdawać sprawę co nasza załoga osiągnęła.

 

Miko Marczyk o sezonie 2018 :

Ten sezon ułożył się w sposób wyjątkowy. Wszak przed jego rozpoczęciem wydawało się, że jeżeli mogę pokazać coś wyjątkowego, to raczej tylko na asfalcie. Tymczasem wygrałem dwa rajdy szutrowe, w tym Rajd Polski, który jest najważniejszą imprezą rajdową w naszym kraju. Po pechowych rajdach: Dolnośląskim i Śląska myślałem, że jedyne co mogę wyciągnąć z tego sezonu to nauka. Sprawy tak jednak się ułożyły, że do końca walczyliśmy o mistrzowski tytuł. Prawdę mówiąc nadal do mnie nie dociera, że na Mazurach wygrałem z Grzegorzem Grzybem i Łukaszem Habajem, których jeszcze dwa lata temu podziwiałem jako kibic. Bardzo cieszy mnie tempo, jakie zaprezentowaliśmy wraz Szymonem na tych odcinkach. Zwłaszcza, że te odcinki były dla nas zupełnie nieznane i pokonywaliśmy je zaledwie po dwukrotnym zapoznaniu. Korzystając z okazji chciałbym podziękować całej ekipie ŠKODA Polska Motorsport, która wykonała perfekcyjną pracę w ciągu całego sezonu.

Tagi

Podobne

Close