AKTUALNOŚCI WRCEUROFORMULA OPENWYŚCIGI

Alex Karkosik wraca do bolidu – Euroformula Open 2018 Hungaroring

Alex Karkosik wraca do bolidu – Euroformula Open 2018 Hungaroring

Haromogram :

Alex zacznie rywalizację na Hungaroringu w piątek od trzech treningów trwających po pół godziny. Następnie w sobotę Torunianin stanie do walki o pozycję startową do pierwszego wyścigu w Kwalifikacjach o godz. 10.40. Potrwają one do 11.10. Trzy godziny później Polak ustawi się na starcie do pierwszego wyścigu. W niedzielę schemat się powtórzy. Kwalifikacje rozpoczną się o godz. 9.00 a a wyścig nr 2 o 13.10. Harmonogram całego weekendu na węgierskim torze znajdziecie TUTAJ

Tor :

Znalezione obrazy dla zapytania hungaroring

Hungaroring był pierwszym torem F1, zbudowanym za żelazną kurtyną. Obiekt jest położony bardzo blisko Budapesztu. Oficjalne otwarcie odbyło się 24 marca 1986 roku. Tor ma długość 4,381 km i składa się z czternastu zakrętów. Jest bardzo wymagający. Mówi się, że to jest tzw. „Monako bez barier”. Na tym torze ścigali się kierowcy m.in. F1, F2, GP3 czy DTM.

Alex na Hungaroringu:

Alex Karkosik rok temu po raz pierwszy miał okazję ścigać się na węgierskim torze. W Q1 uzyskał on czwarty czas w klasyfikacji generalnej i drugi rezultat w klasie dla debiutantów (Rookie). W pierwszym wyścigu Torunianin był uczestnikiem kraksy w pierwszym zakręcie. Polak ostatecznie zakończył ten wyścig na trzynastym miejscu. W drugim wyścigu Karkosik ustawił swój bolid na ósmym polu startowym. Następnie po starcie awansował na piąte miejsce! Alex utrzymał tę pozycję aż do mety. W klasyfikacji debiutantów Alex zajął trzecią pozycję. Oznaczało to, że został najmłodszym w historii polskim kierowcą, który stanął na podium w Formule 3!

Fot. FOTOSPEEDY
Co mówi Alex przed wyścigiem?

„Hungaroring to tor z którym wiążą się dla mnie bardzo miłe wspomnienia – mówi Alex Karkosik. – Poza tym jesteśmy dobrze przygotowani do weekendu. Testowaliśmy niedawno w Walencji, a ja pokonałem także blisko sto okrążeń po Hungaroringu w symulatorze zespołu Campos Racing. Chcemy więc znów walczyć o miejsce w czołówce, a ja chcę zrobić sobie prezent w postaci pucharu na zbliżające się osiemnaste urodziny. Zadanie nie będzie jednak łatwe. Na Węgrzech bardzo trudno wyprzedzać, dlatego wyjątkowo ważne będą kwalifikacje, ale także start do obu wyścigów. Hungaroring posiada bowiem najdłuższy sprint do pierwszego zakrętu, w którym zawsze sporo się dzieje. Jadę na Węgry z dodatkową motywacją. Po pierwsze wiem, że na miejscu dopingować mnie będzie ponownie liczna grupa polskich kibiców. Po drugie przed wyjazdem miałem okazję spotkać w Toruniu Roberta Kubicę, który jest inspiracją dla każdego młodego kierowcy wyścigowego.”

Klasyfikacje generalna przed zawodami
  1. Felipe Drugovich – 151
  2. Matheus Iorio – 83
  3. Bent Viscaal – 74
  4. Marcos Siebert – 63
  5. Cameron Das – 57
  6. Guilherme Samaia – 53
  7. Alex Karoksik – 36
Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Zobacz także

Close
Close