AKTUALNOŚCIRAJDYWRC

Adamo: „Gdy patrzę na Huttunena i Solberga, widzę Auriola i Kankkunena”

Hyundai kilka tygodni temu ogłosił, że kierowcami w zespole WRC 2 zostaną Oliver Solberg i Ole Christian Veiby. Mimo nieuwzględnienia Jarriego Huttunena w nowym składzie, koreański zespół ma pomysł co do młodego Fina.

Huttunen miał za sobą bardzo udany sezon w WRC 3 i większość kibiców spodziewała się, że to właśnie on dołączy do fabrycznego zespołu Hyundaia. Na ten moment Mistrz Świata i Polski musi jednak czekać na ruch zespołu z Alzenau. Jak wyjawił Marcus Gronhlom, który pełni rolę menedżera Huttunena, strony doszły już do porozumienia, czekają jednak nadal na ostateczne potwierdzenie.

Jak mówi sam szef zespołu, nie ulega wątpliwości, że Hyundai chce inwestować w młode talenty. Andrea Adamo rajdami pasjonował się od dziecka, a wzorców na prowadzenie zespołu szuka w historii Lancii, która miała bazę w jego domowym Turynie.

Chciałbym stworzyć coś podobnego, co miała Lancia gdy byłem młody. Wiedzieli bardzo dobrze jak zamienić młodych kierowców w świetnych kierowców. Potem nadal byli w stanie kierować ich ku stabilnemu życiu. Byli tam Henri Toivonen czy Miki Biasion

-mówił Adamo portalowi dirtfish.com

Patronite

Mistrzom Świata wyraźnie potrzeba młodej krwi. Wszyscy obecni zawodnicy są już bowiem po trzydziestce. Ott Tanak ma 33 lata, Thierry Neuville 32, a Dani Sordo 37. Nawet Craig Breen rok temu skończył 30 lat.

Mam Olivera, Jariego i Veiby’ego. Chcę, żeby jeździli jako zespół w przyszłym sezonie. Jeśli osiągniemy w tym sukces, a zespół będzie ich domem, jak Lancia, to będą fundamentami w przyszłości naszego zespołu.

Lata temu w Lancii, młodzi kierowcy czasem jeździli w rajdach poza Mistrzostwami Świata. Zrobiliśmy to rok temu w Rzymie i w Rajdzie Alba. Może zabierzemy ich na takie rajdy w tym roku i znajdziemy do tego samochód WRC.

-obrazuje szef Hyundaia

Jak Auriol i Kankkunen

Gdy patrzę na Solberga i Huttunena, ponownie widzę Auriola i Kankkunena. Obaj byli fantastycznymi kierowcami. Didier [Auriol] uśmiechał się i zawsze chętnie rozmawiał z mediami. Kankkunen był cichszy i bardziej nieśmiały. Mniej rozmawiał z reporterami. Więc widzę, że Oliver i Jarri mają wiele wspólnego z tymi kierowcami.

-mówił Adamo

Włoch znany jest jako surowy szef. Zapowiedział, że będzie chciał przetestować siłę psychiczną swoich podopiecznych.

Musimy nałożyć na nich trochę presji i zobaczyć który przetrwa. Dlatego chcę, żeby rywalizowali ze sobą w klasie WRC 2. Oczywiście nie chcę żadnych strasznych wyścigów, ale chcę zobaczyć jak pracują jako zespół. W następnym sezonie, w klasie WRC będziemy mieli Breena i Sordo. Też muszą być graczami zespołowymi.

-mówił menedżer zespołu Hyundaia

Jeśli wziąć pod uwagę słowa Adamo, Huttunen ma ściślej współpracować z Hyundaiem w następnym sezonie. Można więc wysnuć wniosek, że Włoch buduje zespół dla trzech młodych kierowców w WRC 2. Huttunen, Veiby i Solberg mają mieć szansę pokazać umiejętności za kierownicą rajdówki w WRC, w mniejszych regionalnych rajdach.

źrodło: rallit.fi

Juliusz Winiarek

Rajdami pasjonuję się...odkąd pamiętam, W redakcji od lutego 2019 roku. Prowadzę także własnego bloga, również o rajdowej tematyce ;)

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *