RAJDYWRC

WRC na Monzy niezagrożone!

WRC na Monzy niezagrożone!

Jeden z promotorów WRC postanowił uciąć spekulacje dotyczące przebiegu Rajdu Monzy 2020, czyli ostatniej rundy tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata. Promotor potwierdził, że przygotowania do imprezy odbywającej się w północnych Włoszech trwają, a sam rajd jest niezagrożony. Na ten moment wszystko więc wskazuje na to, że zobaczymy WRC na Monzy!

„Wszystkie akcje związane z przygotowaniem Rajdu Monzy są kontynuowane w pełnym tempie. Obecny dekret premiera Włoch w sprawie ograniczeń COVID’owych obowiązuje we Włoszech do 3 grudnia. Nadal zezwala on na uprawianie sportu zawodowego we Włoszech bez udziału publiczności. Rajd Monzy 2020 od początku był przygotowywany zgodnie z tymi przepisami.

Wydarzenie jest w pełni zgodne z dekretem i gotowe do przeprowadzenia.

Przedstawiciele promotorów FIA i WRC odbyli zaplanowaną wizytę na Monzie we wtorek i poinformowali o postępach zespołu ACI (Włoski Automobilklub). Wszystko jest na najwyższym poziomie jeśli chodzi o bezpieczne i udane przeprowadzenie imprezy. Wszystko po to aby zapewnić nam odpowiednie zakończenie sezonu FIA WRC 2020.”

Przypomnijmy, że podczas Rajdu Monzy 2020 do trzeciego Hyundaia wsiądzie Dani Sordo. Czwartego Yarisa WRC otrzyma Takamoto Katsuta, a M-Sport w trzeciej Fieście postawił na Gusa Greensmitha. Swój występ w aucie klasy WRC potwierdził również Ole Christian Veiby, który do swojej dyspozycji będzie miał Hyundaia i20 Coupe WRC.


Źródło: DirtFish
WRC na Monzy w Rallypl – KLIK!

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *