RAJDYWRC

WRC: Hyundai, Toyota i M-Sport zostają do co najmniej 2024 roku

WRC: Hyundai, Toyota i M-Sport zostają do co najmniej 2024 roku

Wszyscy trzej obecni producenci WRC zobowiązują się zarejestrować i uczestniczyć w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA od 2022 do 2024 roku.

Hyundai, M-Sport Ford i Toyota obiecały swoją przyszłość serii która przejdzie przełomową zmianę w 2022 r., Kiedy samochody z najwyższej półki będą napędzane mieszanką silnika elektrycznego i obecnego silnika spalinowego.

Umowa obejmuje równy wkład FIA i producentów w koszty rozwoju nowej technologii, która będzie silnie skupiać się na zrównoważonym rozwoju, bezpieczeństwie i zarządzaniu kosztami.

Patronite

Wprowadzenie technologii hybrydowej zostało ogłoszone w 2019 roku, a ścisła współpraca między producentami, promotorem WRC i FIA doprowadziła do tego, że przepisy techniczne otrzymały zielone światło na tegorocznej Światowej Radzie Sportów Motorowych.

Dyrektor zarządzający WRC Promotor, Jona Siebel, uznał zaangażowanie trio za kolejny pozytywny krok w przyszłość mistrzostw.

„Nie będzie przesadą stwierdzenie, że wprowadzenie zrównoważonej technologii hybrydowej w czołowej kategorii WRC to jeden z największych kamieni milowych w historii sportu. Taki znaczący postęp zostanie przyjęty z zadowoleniem w sezonie 50. rocznicy mistrzostw ”- powiedział.

„Wraz z FIA i producentami, WRC Promoter jest w pełni zaangażowany we wprowadzanie bardziej ekologicznych samochodów. Hybrydowy układ napędowy stanowi integralną część przemysłu motoryzacyjnego, w miarę jak świat zmierza w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości i niezwykle ważne jest, aby WRC dostosowało się do tej ewolucji.

„Ma to na celu osiągnięcie celu – zapewnienie doskonałej platformy badawczo-rozwojowej dla przemysłu motoryzacyjnego do komunikowania się z nową technologią.

„WRC pozostają najtrudniejszymi mistrzostwami w sportach motorowych dla samochodów seryjnych, a kierownictwo tych zespołów wysyła pozytywną wiadomość o ich przyszłości do innych producentów rozważających dołączenie do serii” – dodał Siebel.

Aby zapewnić większą stabilność i lepsze możliwości planowania długoterminowego, FIA wprowadza trzyletnie zobowiązanie do mistrzostw dla producentów w miejsce jednorocznych umów.

Od 2022 roku do serii zostanie wprowadzony nowy system, w którym trzej obecni producenci i FIA będą posiadać po jednej z czterech licencji.

Ogłoszenie o hybrydzie jest następstwem potwierdzenia planów WRC dotyczących bardziej ekologicznego paliwa dla konkurencyjnych samochodów i bardziej ekologicznych źródeł energii w parku serwisowym.

Wybrane dla Ciebie

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *