RAJDYWRC

Wilson: „Chcemy u siebie Tanaka, Neuville’a lub Evansa”

Wilson: „Chcemy u siebie Tanaka, Neuville’a lub Evansa”

Zespół M-Sport był stosunkowo daleko w tyle za rywalami w wyścigu o tytuł w ostatnich dwóch sezonach. Na sezon 2022, kiedy technologia hybrydowa zostanie wprowadzona w Rajdowych Mistrzostwach Świata, dyrektor M-Sportu Malcolm Wilson ma ambitne plany. Możliwości finansowe M-Sportu nie były tak dobre jak Hyundaia i Toyoty w ostatnich dwóch sezonach. „Wszystkie nasze wysiłki przekładamy na samochód na 2022 rok. Zapłaciliśmy wysoką cenę za posiadanie Sebastiena Ogiera w zespole w 2017 i 2018 roku, chociaż oczywiście zdobyliśmy tytuły” – powiedział Wilson w wywiadzie dla MasMotor Chile.

Malcolm Wilson

„Moim celem jest powrót z nowym samochodem i najlepszymi kierowcami w 2022 r. Wiem, że moi ludzie budują fantastyczną nową maszynę. Byliśmy w stanie zrobić to już wcześniej. Sporo zainwestowaliśmy w wygranie tytułów w 2017 i 2018 roku. Nie byliśmy jednak w miejscu, które pozwalało na dalszą walkę na takim poziomie.”

Ogier zdobył tytuł Mistrza Świata dwukrotnie w czasie swojego pobytu w zespole. Dodatkowo M-Sport triumfował w 2017 roku w klasyfikacji konstruktorów. Oprócz Ogiera, Ott Tänak i Elfyn Evans pomogli drużynie w zdobyciu tytułu w tamtym czasie. Wilson powiedział, że w tym sezonie zespół skupi się na rozwoju młodych zawodników. Tylko Gus Greensmith weźmie udział w całym sezonie. Drugą maszynę WRC będą dzielili Teemu Suninen i Adrien Formaux.

Malcolm Wilson

„W 2021 roku staramy się rozwijać takich kierowców, jak Gus, Teemu i Adrien. Próbujemy pomóc im przygotować się na sezon 2022. Spełnieniem marzeń byłoby ściągnięcie z powrotem Ogiera, Tanaka i Evansa. To byłby zespół nie do pokonania. Ale oczywiście to się nie wydarzy, ponieważ Seb kończy karierę. Moim celem jest ściągnięcie do ekipy Elfyna, Otta lub Thierry’ego. Przyglądamy się też Andreasowi Mikkelsenowi w WRC2. Chcemy stworzyć najsilniejszy możliwy zespół.”


Źródło wypowiedzi: MasMotor Chile
M-Sport na Rallypl – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *