RAJDYRally Masters

Wicemistrzowie klasy PRO1 zawalczą o kolejne tytuły!

Wicemistrzowie klasy PRO1 zawalczą o kolejne tytuły!

Wicemistrzowie cyklu MARTEN Tarmac Masters 2021 w klasie PRO1 – Artur Równiatka i Wojciech Habuda w nadchodzący weekend znów staną do walki na odcinkach specjalnych. Załoga Równiatka Motorsport wystąpi w 33. Rally Masters Hotel Bardo 2021 – ostatniej tegorocznej rundzie sezonu cyklów Rally Masters oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska.

Występ duetu reprezentującego ekipę Równiatka Motorsport w czwartej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska związany jest z ciekawą sytuacją w klasyfikacjach generalnych. Przed ostatnią rundą zajmują oni trzecią lokatę w klasyfikacji RO 1 oraz siódmą w klasyfikacji generalnej całego cyklu. W Bardzie duet Równiatka/Habuda zapowiedział walkę o jak największy dorobek punktowy, tak potrzebny w walce o wicemistrzostwo w klasie RO 1.

Artur Równiatka

„Na pewno nie będzie to dla nas żaden start treningowy. Powód jest prosty – niektóre z rund Tarmaca są zaliczane do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska i chcemy zawalczyć o jak najlepszą lokatę na koniec sezonu również w tym cyklu. Tak na prawdę po to człowiek jedzie cały sezon i inwestuje w to ciężką pracę, nakłady finansowe i tak dalej, żeby na koniec roku osiągnąć jakiś cel – zdobyć tytuły i statuetki i z roku na rok się coraz bardziej rozwijać. Zauważyliśmy, że mamy tam szansę powalczyć o coś więcej. Myślę, że o tytuł wicemistrzowski w naszej klasie z pewnością możemy zawalczyć.”

Niedzielne zmagania na trasach powiatu ząbkowickiego składać się będą z niemal 50 kilometrów oesowych, podzielonych na osiem odcinków specjalnych. Najpierw załogi trzykrotnie pokonają odcinki Opolnica (o długości 5,41 kilometra) oraz Wojbórz (6,91 kilometra). Na zakończenie zmagań zawodnicy zmierzą się z odcinkami Żdanów (6,85 kilometra) oraz Rybie (5,55 kilometra). Po ich zakończeniu, chwilę po godzinie 16:00 powinniśmy poznać ostateczne wyniki rajdu 33. Rally Masters Hotel Bardo 2021.

Patronite

Po wszelkich niepowodzeniach, jakie zdarzyły się w tym sezonie, zespół Równiatka Motorsport liczy na czysty start w Bardzie. Celem jak zwykle zostało znalezienie się na mecie bez uszkodzeń w Lancerze. Rajdy mają jednak to do siebie, że są nieprzewidywalne, a przy walce o tytuły mistrzowskie w tak wyrównanej stawce o błąd nie trudno. Artur Równiatka zaznaczał, że do tego startu ekipa podchodzi bardzo poważnie, jak również wypowiedział się na temat swoich rywali w walce o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu.

Artur Równiatka

„Cel jest taki jak zawsze – tylko i wyłącznie meta oraz cały samochód. Parę razy w tym sezonie już różne rzeczy się nam przydarzyły, tak więc celem jak zawsze jest meta. Wynik przyjdzie sam. Na jednym rajdzie wydaje ci się, że jedziesz wolno, a na jego końcu okazuje się, że jesteś wysoko. Ostatnim razem wydawało nam się, że jechaliśmy fajnie a byliśmy na siódmym miejscu. Tak jak zawsze powtarzam, chcemy znaleźć się na mecie a wynik przyjdzie sam.

Co do samej walki na oesach, ja mam zawsze wielki szacunek dla każdego mojego rywala, niezależnie czy jedzie Fiestą PROTO czy Clio Sportem. Każdy z każdym może wygrać, każdy ma równe szanse. Co prawda samochody są różne, ale walczymy ze wszystkimi, wszyscy razem widzimy się na mecie i dopiero tam po podliczeniu wyników dowiemy się kto na jakim miejscu dojechał.”

Duet Równiatka/Habuda nie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek po zakończeniu zmagań w MARTEN Tarmac Masters 2021, choć znaleźli oni czas na małe świętowanie. W ubiegłą sobotę wzięli bowiem udział w tradycyjnej gali kończącej kolejny sezon tego rajdowego cyklu, na której m.in. odebrali statuetki za wicemistrzostwo w klasie PRO1.

Artur Równiatka

„Zdobycie tytułu wicemistrzowskiego w klasie PRO1 jest fantastycznym uczuciem. W tak na prawdę pierwszym pełnym sezonie z Wojtkiem, z nowym serwisem – to będzie dopiero nasz jedenasty start razem… to jest coś niesamowitego. Znalezienie się pomiędzy Łukaszem Byśkiniewiczem i Darkiem Polońskim jest moim zdaniem wielkim sukcesem. Chłopaki jeżdżą już od wielu lat, mają ogromne doświadczenie, ja ze swoim doświadczeniem nie dorastam im do pięt. Tak się jednak składa, że to my będziemy bronić wicemistrzostwa w tej klasie w następnym sezonie. W sporcie zawsze mówi się, że wynik idzie w świat i tak samo było również w tym przypadku. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni zarówno z siebie, jak i z całego zespołu.”


Obserwuj zespół Równiatka Motorsport na Facebooku i Instagramie!

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *