Rajd SzwecjiRAJDYWRC

W poszukiwaniu śniegu.. Rajd Szwecji w nowej odsłonie

Przyszłoroczny Rajd Szwecji będzie wydarzeniem najbardziej wysuniętym na północ od lat. Organizatorzy chcą w ten sposób uniknąć problemów pogodowych, które zmusiły do skrócenia tegorocznego ścigania. Rajd ten jest jedynym czysto zimowym wydarzeniem w kalendarzu WRC.

Zmiany dotkną ponad 90 procent tras. Impreza nadal będzie odbywać się w Torsby, ale odcinki będą wyznaczone w miejscach bardziej przyjaznych białemu puchowi. Dyrektor generalny Rajdu Szwecji, Glen Olsson przyznał, że decyzja ta została podjęta już na początku roku, zaraz po tym jak brak śniegu zakłócił lutowe wydarzenie. Dodał on:

„Wybraliśmy na nowe trasy regiony Varmland i Dalarna, ponieważ nawet podczas ekstremalnych warunków na początku tego roku, w tamtych miejscach był śnieg. Zaraz po tegorocznym rajdzie przyjrzeliśmy się rejonom, w których był śnieg i odpowiednio opracowaliśmy plan podróży.”

Rajd będzie liczyć łącznie prawie 330 km, na które złoży się 19 OS-ów.

Patronite

 

Źródło: rallysportmag.com

Szymon Klimas

Kocham wszystko co ma zapach benzyny, bez znaczenia czy ma cztery czy dwa kółka. Interesuję się motoryzacją w każdym aspekcie, także praktycznym. W redakcji od sierpnia 2020.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *