RAJDYWRC

M-Sport trzyma kierowców w niepewności!

M-Sport trzyma kierowców w niepewności!

Dyrektor zarządzający M-Sport Ford, Malcolm Wilson, powiedział, że nie spieszy się z podaniem składu kierowców zespołu na przyszły sezon. Przypomnijmy – obecnym zawodnikom, Essapece Lappiemu, Teemu Suninenowi i Gusowi Greensmithowi kontrakty wygasają po tegorocznej kampanii. Poza nimi w stawce raczej nie będzie wielkiego ruchu.

Jak wygląda sprawa u konkurencji? Toyota rozważa przedłużenie kontraktu o jeden rok z Sebastianem Ogierem, któremu niezmiennie mieliby towarzyszyć Elfyn Evans i Kalle Rovanpera. Oczekuje się, że podobna sytuacja będzie miała miejsce też w Hyundaiu. Zespół bowiem pożegna zapewne tylko Sebastiana Loeba. Craig Breen i Dani Sordo są niemal pewni, że podzielą się między sobą trzecim Hyundaiem, partnerując Ottowi Tanakowi i Thierry’emu Neuvillowi.

Malcolm Wilson – M-Sport

„Oczywiście, w przyszłym sezonie chcemy być konkurencyjni, ale nie rozmawialiśmy jeszcze o żadnych konkretach z naszymi kierowcami. Mówiąc szczerze, skupiamy się teraz maksymalnie nad przeprowadzeniem naszej firmy przez obecny kryzys. Nie spieszymy się więc z decyzjami w sprawie kontraktów dla kierowców. Większość uwagi skupia się obecnie na zmianie przepisów, która nastąpi w 2022 roku, ale przyszły sezon także będzie dla nas ważny. Dostaniemy kilka ulepszeń i będziemy mieć silnik w specyfikacji przystosowanej także na 2022 rok.”

Dla przypomnienia, warto wspomnieć, że Suninen jest w zespole od 2017 roku. Rok później dołączył do niego Greensmith, natomiast Lappi przyszedł pod koniec poprzedniego sezonu, po wycofaniu się z mistrzostw Citroena. Aktualnie najwyżej sklasyfikowanym z wyżej wymienionej trójki jest Suninen – na szóstym miejscu. Sześć punktów za nim jest Lappi.


Źródło: DirtFish
M-Sport na Rallypl – KLIK!

Profil kierowcy:
Teemu Suninen
Profil kierowcy:
Esapekka Lappi

Szymon Klimas

Kocham wszystko co ma zapach benzyny, bez znaczenia czy ma cztery czy dwa kółka. Interesuję się motoryzacją w każdym aspekcie, także praktycznym. W redakcji od sierpnia 2020.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *