RAJDYWRC

W 2021 roku WRC nie zawita do Niemiec

Hermann Tomczyk, który jest odpowiedzialny za motorsport w Niemczech poinformował że Rajd Niemiec nie bedzie gościł w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata w 2021 roku.

Na początku października Światowa Rada Sportów Samochodowych opublikowała kalendarz na sezon 2020 w którym znalazła się Niemiecka runda WRC. Impreza rozgrywana w kraju Saarland na szybkich asfaltowych oesach w okolicach Trier i Boumholder odbędzie się w nowym październikowym terminie. Organizator ADAC Rally Deutschland musiał pójść na spore ustępstwa FIA, żeby Niemcy utrzymali swoje miejsce w elicie.

Hermann Tomczyk:

Naszym celem było dostanię się do kalendarza w roku 2020 roku. Niestety później planujemy zrobić sobie roczną przerwę. Musieliśmy pójść na spore ustępstwa aby utrzymać miejsce w elicie. Zmieniliśmy termin na październikowy i zgodziliśmy się na zostanie częścią systemu rotacyjnego. Chcemy aby WRC wróciło do nas w 2022 roku i to w sierpniowym terminie.

Tym czasem trwają prace już nad przyszłoroczną edycją. Wiemy napewno, że odcinki przebiegające przez winnice i poligon Panzerplatte zostaną nie zmienione. Włodarze Niemieckiej rundy Mistrzostw Świata mają również w zanadrzu kilka innych lokalnych dróg.

Patronite

Rajd Niemiec 2020 zostanie rozegrany w terminie 15-18 października.

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *