RAJDYWRC

W 2021 roku WRC nie zawita do Niemiec

Hermann Tomczyk, który jest odpowiedzialny za motorsport w Niemczech poinformował że Rajd Niemiec nie bedzie gościł w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata w 2021 roku.

Na początku października Światowa Rada Sportów Samochodowych opublikowała kalendarz na sezon 2020 w którym znalazła się Niemiecka runda WRC. Impreza rozgrywana w kraju Saarland na szybkich asfaltowych oesach w okolicach Trier i Boumholder odbędzie się w nowym październikowym terminie. Organizator ADAC Rally Deutschland musiał pójść na spore ustępstwa FIA, żeby Niemcy utrzymali swoje miejsce w elicie.

Hermann Tomczyk:

Naszym celem było dostanię się do kalendarza w roku 2020 roku. Niestety później planujemy zrobić sobie roczną przerwę. Musieliśmy pójść na spore ustępstwa aby utrzymać miejsce w elicie. Zmieniliśmy termin na październikowy i zgodziliśmy się na zostanie częścią systemu rotacyjnego. Chcemy aby WRC wróciło do nas w 2022 roku i to w sierpniowym terminie.

Tym czasem trwają prace już nad przyszłoroczną edycją. Wiemy napewno, że odcinki przebiegające przez winnice i poligon Panzerplatte zostaną nie zmienione. Włodarze Niemieckiej rundy Mistrzostw Świata mają również w zanadrzu kilka innych lokalnych dróg.

Rajd Niemiec 2020 zostanie rozegrany w terminie 15-18 października.

Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close