RAJDYWYŚCIGI

Volkswagen porzuca dział motorsportu!

Volkswagen porzuca dział motorsportu!

Marka Volkswagen skupia swoje wszystkie siły, aby przejść do ery mobilnej elektryczności. Marka kończy swoją działalność związaną ze sportami motorowymi w ramach reorganizacji firmy i dalszej koncentracji. Pracownicy Volkswagen Motorsport GmbH zostaną zintegrowani z Volkswagen AG. Dostawy części zamiennych do Polo GTI R5 i Golfa GTI TCR są niezagrożone. Produkcja Polo GTI R5 dla klientów zostanie zakończona po 2020 roku.

Dr. Frank Welsch

„Marka Volkswagen jest na dobrej drodze, aby stać się wiodącym dostawcą zrównoważonej e-mobilności. W tym celu łączymy nasze mocne strony i zdecydowaliśmy zakończyć własną sportową działalność marki. Pracownicy sportów motorowych zostaną zintegrowani z VW AG. Głęboka wiedza techniczna pracowników sportów motorowych i know-how zdobyte w ramach projektu ID.R pozostaną w firmie i pomogą nam wprowadzić kolejne wydajne modele.”

Wilfried von Rath

„Przez dziesięciolecia zespół VW Motorsport GmbH przynosił marce szereg wielkich sukcesów sportowych. Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom za tak wiele zwycięstw, tytułów i rekordów na całym świecie, a także za ich osobiste poświęcenie i zaangażowanie. Cieszymy się, że jesteśmy w stanie zachować miejsca pracy. Zwłaszcza w tych trudnych czasach, będziemy oferować wszystkim pracownikom umowę przeniesienia.”

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *