Rajd Barbórka CieszyńskaRAJDYRSMŚL

TVN TURBO RALLY TEAM wystartuje w 45. Barbórce Cieszyńskiej

Łukasz Byśkiniewicz i Zbyszek Cieślar 15-16 listopada wystartują w 45. Barbórce Cieszyńskiej, finałowej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM’u pojawią się w dobrze znanym kibicom zielonym Hyundaiu i20 R5. Dla Byśkiego oznacza to powrót do rajdowej rywalizacji po przerwie od lipcowego Rajdu Elektreny na Litwie. Barbórka Cieszyńska podobnie jak Barbórka Warszawska, to kultowa rajdowa impreza z długimi tradycjami, organizowana pod koniec każdego motorsportowego sezonu. Charakteryzuje się wyjątkowo trudnymi i krętymi trasami, a przede wszystkim nieprzewidywalnymi warunkami pogodowymi. Załogi i kibice muszą być przygotowani zarówno na słońce, jak i na atak burzy śnieżnej. Do zawodów zgłosiło się 60 załóg.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Trudno mi jest opisać jak bardzo się cieszę i jestem szczęśliwy, że wracam za kierownicę Hyundaia i20 R5. Głód jazdy jest tak silny, że dłużej nie mogłem wytrzymać i podjęliśmy decyzje o starcie w 45. Barbórce Cieszyńskiej, a następnie w kultowej Barbórce Warszawskiej. Razem z całym zespołem postanowiliśmy pokazać się na rajdowych trasach jeszcze w tym roku, ponieważ należy to się naszym kibicom i naszym Partnerom. Barbórka Cieszyńska to świetne zawody, o wysokim stopniu trudności, z liczną i mocną obsadą. Startowałem w “Cieszynce” tylko raz w 2011 roku i bardzo miło ją wspominam, ponieważ razem z Maćkiem Wisławskim zajęliśmy drugie miejsce. Podczas tego startu będziemy startować w klasie Gość i chcemy przede wszystkim dostarczyć emocjonujących doznań stojącym przy trasie kibicom, których nigdy tam nie brakuje. Chciałbym podziękować naszym Partnerom, którzy wspierają nas przez cały rok: stacje paliw Amic Energy, Auto Partner, MaXgear, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin, Kratki.pl, I Planet Radom, I Home oraz telewizja TVN TURBO.”

Zbyszek Cieślar:

„Bardzo się cieszę, że wszystko wraca na swoje miejsce: Łukasz za kierownicę, a ja na prawy fotel Hyunadai’a i20 R5. Barbórka Cieszyńska to mój domowy rajd, więc tym bardziej się cieszę, z tego dodatkowego w tym roku startu. W tym rajdzie startowałem jako pilot i wiele razy jako kierowca, a pierwszy raz był w 1995 roku. Dobrze go znam i mam nadzieje, że pomogą Łukaszowi w skutecznej jeździe po tych skomplikowanych terenach. Kibiców zapraszam do dopingu przy trasie. Wiem, że Śląsk Cieszyński to mekka rajdów i będzie Was dużo. Do zobaczenia.”

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close