Rajd ŚwidnickiRajd Świdnicki 2020RAJDYRSMP

TVN TURBO RALLY TEAM w walce o końcowe podium RSMP 2020!

 

Zajmująca trzecie miejsce w aktualnej klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski załoga Łukasz Byśkiniewicz/Zbigniew Cieślar w najbliższy weekend 2-4 października powalczy w 48. Rajdzie Świdnickim o punkty przybliżające TVN Turbo Rally Team do celu, jakim jest ukończenie sezonu 2020 na podium.

Łukasz Byśkiniewicz:

“Do Rajdu Świdnickiego przystępujemy w bardzo dobrych nastrojach, zmotywowani i chętni do działania. Do dziś nie mogę uwierzyć, że zajmujemy ze Zbyszkiem trzecie miejsce w RSMP – jeździmy bardzo skutecznie, nie popełniamy błędów, a do tego poprawiliśmy nasze tempo. W tabeli wyprzedzają nas jedynie o wiele bardziej doświadczeni zawodnicy: kierowca fabryczny i dwukrotny mistrz Polski. Mamy świetną pozycję i na pewno będziemy chcieli ją utrzymać.
W Rajdzie Świdnickim startuję od 2012 roku, znam go doskonale. Już w zeszłym roku do jego podium zabrakło nam tylko 5 sekund. Odcinki zazwyczaj się powtarzają – wśród tegorocznych jest tylko jeden, którego jeszcze nie jechałem. Organizator skonfigurował trasę tak, że wybrał chyba najbardziej wąskie i kręte partie ze wszystkich poprzednich edycji. Znaczenie może mieć fakt, że zazwyczaj pojawialiśmy się tu w marcu czy kwietniu, gdy wiosna dopiero się budziła, a teraz przyjeżdżamy u progu jesieni – nagle ten rajd, który dobrze znamy, może okazać się zupełnie inny. Będzie znacznie więcej liści, inaczej rośnie trawa, po zimie odcinki bywały jeszcze przypylone piachem sypanym na drogi, a teraz będzie czysto, a co za tym idzie bardziej przyczepnie. Wreszcie mamy rajd dwudniowy, sporo kilometrów – na pewno będzie fantastyczna zabawa i dużo kibiców.
Dodatkową presję nakłada niejasna sprawa Rajdu Koszyc, który na skutek obostrzeń w związku z koronawirusem może zostać odwołany – wówczas to właśnie po Rajdzie Świdnickim zapadłyby ostateczne rozstrzygnięcia w mistrzostwach Polski. Nie jest to łatwa sytuacja dla zawodników, ale wiem, że jak wsiądę do samochodu i zapnę jedynkę, skoncentruję się po prostu na tym, by – jak mawiał Adam Małysz – oddać dwa równe skoki. Chcemy pojechać bardzo sprawnie i finiszować tak wysoko, by móc cieszyć się z tytułu i podium na koniec sezonu.
W starcie wspierają nas nasi tegoroczni sprawdzeni Partnerzy: Auto Partner, MaXgear, NOVOL, Tekom Technologia, Kratki, I Planet Radom, I Home, Siren 7, Michelin oraz telewizja TVN Turbo.”

Zbigniew Cieślar:

“Piękne odcinki wokół Świdnicy znam bardzo dobrze – pierwszy raz rywalizowałem tu w 1996 roku w czasach, gdy rajd ten nazywał się Elmot. W tym roku samochodów w naszej najwyższej klasie jest aż 14, więc walka będzie na pewno bardzo ciekawa. Jak zawsze z Łukaszem będziemy dawać z siebie i samochodu wszystko, aby osiągnąć metę rajdu na jak najwyższym miejscu. Dziękujemy partnerom, ponieważ bez ich pomocy w tym trudnym czasie nie moglibyśmy startować i cieszyć kibiców. Zapraszam do trzymania kciuków i kibicowania TVN Turbo Rally Team’owi.”

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Jeden komentarz

  1. zostawiam komentarz…..och Boże…..jest krótka historia cyklu,jest covidmilnionstotysiecydwiescie,ale szukam tego przekazu….wiesz ze tereny o których mówisz że zawodnicy(najlepiej przytocz cokolwiek) są spalone i praktycznie nie ma możliwości czegokolwiek na dzień dzisiejszy i myslę lata ,organizować,,znaleziono alternatywy,żle bo szybko,Huj ze w tarmaku mogła by być jedna prosta to i tak by było woooow ale był zajebisty rajd…Może za bardzo zawodnicy,my staramy sie porownywać ,konkurować,Słaby był przekaz …..komunikacja i tu trzeba to powiedzieć otwarcie,ale ja myslę że to zawodnicy podniosą znów ten cykl ,bo jesli choć by gdzideś gównoburza się rozwinie to dobry znak,I nie piedolmy błagam czy był szybki techniczny czy hujowy,Stary idz i zorganizuj rajd z dwoma 3km odcinkami.Potem mozemy porozmawiać ,bo krytykować to kazdy umie.Pomyśl jak podnieść 2021bo jesli nie oni to chyba o migracji bobrów będziem czytać .A jak nie to idę z szumą maseczki kroic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *