Rajd PolskiRAJDYWRC

Trwa poszukiwanie środków sponsorskich na Rajd Polski?

Trwa poszukiwanie środków sponsorskich na Rajd Polski?

Redakcja rallypl.com w związku z ostatnimi doniesieniami dotyczącymi włączenia do kalendarza WRC Rajdu Lipawy skontaktowała się z prezesem Polskiego Związku Motorowego. Poprosiliśmy o komentarz na temat tego, czy Rajd Polski może ponownie pojawić się w światowym czempionacie. Wszyscy jesteśmy zainteresowani tym, czy w ogóle taki kierunek jest rozważany. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy:

Michał Sikora (Prezes PZM)

„PZM jest wciąż zainteresowany powrotem Rajdu Polski do WRC. Niestety problemem jest bariera finansowa stawiana przez Promotora. Jednak pozostajemy w kontakcie poszukując środków sponsorskich na realizacje tego przedsięwzięcia”

Oznacza to, że Polski Związek Motorowy czyni działania w kierunku powrotu do Rajdu Polski do Rajdowych Mistrzostw Świata, aczkolwiek problemem są pieniądze. Niestety nie znamy dokładnie zakresu tych działań. Wiemy, że Rajd Niemiec w regionie Saary także nie był w stanie sprostać wymaganiom finansowym Promotora. Budżet naszych zachodnich sąsiadów wynosił około 2 milionów euro, a teraz miałby wzrosnąć dwukrotnie. O problemach organizatorów Rajdu Niemiec pisaliśmy w połowie lutego tutaj – KLIK!

W tym sezonie mazurskie szutry odwiedzą kierowcy Rajdowych Mistrzostw Europy. Impreza znalazła się w kalendarzu ERC 2021. Jest zaplanowana na 18-20 czerwca. Od kilku lat, po utracie WRC, największy rajd szutrowy w kraju odbywa się właśnie w ramach Mistrzostw Europy. W ubiegłym roku zawody na Mazurach w ogóle się nie odbyły.

Michał Sikora – prezes PZM

„Rajd Polski to każdego roku jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu, nie tylko sportów motorowych w naszym kraju. Przygotowania do tak dużych międzynarodowych zawodów trwają niemal cały rok, a ich ukoronowaniem jest wydarzenie przyciągające rzesze kibiców z Polski i z zagranicy. Rajd to otwarta impreza o charakterze masowym. Jej przeprowadzenie nie jest możliwe przy istniejących, trudnych do przewidzenia pod względem czasowym ograniczeniach.

Dla bezpieczeństwa zawodników oraz kibiców nie ma alternatywy. Żaden kompromis nie był w tym przypadku nigdy brany pod uwagę. Po przeprowadzeniu licznych konsultacji z naszymi partnerami podjęliśmy jedyną w takiej sytuacji decyzję o przełożeniu 77. Rajdu Polski na przyszły rok. Już dziś zgłosiliśmy nasz rajd do przyszłorocznego kalendarza Mistrzostw Europy. Pozostajemy naturalnie w Mikołajkach i na malowniczym Pojezierzu Mazurskim, które będą miejscem wyjątkowego jubileuszu – stulecia naszego klasyka.”


Strona internetowa PZM – KLIK!

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *