Rajd EstoniiRAJDYWRC

Tanak ucieka stawce, Hyundai zalicza idealny odcinek – OS4 Rajd Estonii 2020

Tanak ucieka stawce – OS4 Rajd Estonii 2020

Ott Tanak po raz drugi dzisiaj, wykręcił najlepszy czas. Mistrz Świata minimalnie, bo tylko o 0,1 sekundy wygrał z Craigiem Breenem. Trzecią lokatę zajął Thierry Neuville ze stratą 2,6 sekundy. Tym samym Hyundai zajął całe podium odcinka. Jedynym, który był w stanie zbliżyć się do rajdówek z Alzenau był Elfyn Evans. Walijczyk stracił 5,9 sekundy. Inny z kierowców Toyoty, Kalle Rovanpera, nadal cierpiał z powodu kłopotów na poprzednim odcinku i stracił 6 sekund do Tanaka. Mimo, że w WRC większość zawodników unika przygód, to tego samego nie mogą powiedzieć załogi WRC 2. Tym razem oponę przebił lider tej kategorii – Mads Ostberg.

W swoim domowym rajdzie Ott Tanak prowadzi z przewagą 4,5 sekundy nad Craigiem Breenem. Na trzecie miejsce wskakuje Thierry Neuville, kompletując 1-2-3 Hyundaia. 0,5 sekundy do Belga traci Elfyn Evans.