RAJDYWRC

Toyota prawdopodobnie ogłosi Ogiera i Evansa na 2020 rok w WRC w ciągu tygodnia!

Toyota prawdopodobnie ogłosi Ogiera i Evansa na 2020 rok w WRC w ciągu tygodnia!

Elfyn Evans wraz z Sebastianem Ogierem zostaną prawdopodobnie ogłoszeni w zespole Toyoty jako ich kierowcy w WRC na sezon 2020. Co prawda dyrektor zespołu Toyoty oznajmił, że żadne kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, ale jego skład powinien zostać wkrótce ogłoszony.

Japoński zespół został zmuszony do przeglądu i zmiany kierowców po niespodziewanym odejściu obecnego mistrza świata, Ott Tanaka do Hyundaia.

Uważa się, że Ogier prowadził rozmowy z Toyotą, a jeśli Citroen wycofuje się z serii WRC, dałoby mu to możliwość dołączenia do Toyoty. Inną opcją Ogiera był powrót do M-Sport – zespołu, z którym wygrał dwa ostatnie tytuły kierowców.

Makinen powiedział do Autosport:

„Nie mamy nic do powiedzenia. Szczerze mówiąc, powiadam wam, że jeszcze nic nie zrobiliśmy. Na razie nic nie mogę powiedzieć. Gdy tylko będziemy mieli coś w 100%, poinformujemy was o tym. Mam nadzieję, że tak będzie do końca nadchodzącego tygodnia”.

Zapytany o swoje przemyślenia na temat Evansa, Makinen dodał:

„Jasne, że śledziliśmy go i jego postępy. Jesteśmy bardzo, bardzo zainteresowani”.

Sprawa Evansa dotycząca fotela Toyoty została zrozumiana jako wiążąca, gdy Ogier wybrał Walijczyka na swojego ulubionego kolegę z zespołu, gdy podobno ktoś zadał to pytanie podczas dyskusji z Toyota Gazoo Racing.

Zapytany, jak bardzo byłby zainteresowany, gdyby Ogier był wolny od Citroena, Makinen odpowiedział:

„Zobaczmy. Nie wiemy, co się dzieje. To bardzo niepokojące, jeśli ta informacja jest prawdziwa, ale nic nie jest pewne. Potrzebujemy producentów dla dobra mistrzostw i sportu”.

Dziewiętnastoletni Fin Kalle Rovanpera poprowadzi trzeci sezon Yaris WRC w przyszłym sezonie, a Takamoto Katsuta będzie prowadził czwarty samochód w niefabrycznych barwach w wybranych rundach.

Źródło: Autosport

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Profil kierowcy:
Elfyn Evans
Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close