Rajd KataloniiRajd Katalonii 2019RAJDYWRC

Toyota podejdzie do startu w Rajdzie Hiszpanii inteligetnie

Ekipa Toyota Gazoo Racing WRC twierdzi, że jest dobrze przygotowana do Rajdu Hiszpanii. Przed trzynastą tegoroczną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata, japoński zespół w klasyfikacji zespołowej traci 8 punktów do Hyundaia.

Przed sporą szansą stoi Ott Tänak, który już w Katalonii może sobie zapewnić pierwszy w historii mistrzowski tytuł. Najwyższą pozycją wywalczoną przez Estończyka w Rally RACC Catalunya- Costa Daurada pozostaje trzecie miejsce z 2017 roku.

Ott Tanak:

Wiemy o co walczymy, to będzie gra o wysoką stawkę. Jesteśmy mocni, ale musimy podejść do tego startu bardzo inteligetnie. Piątek będzie cieżkim dniem, bo będziemy odkurzać trasę z luźnego szutru. Dodatkowym czynnikiem jest też tutaj pogoda, która jak widzieliśmy w tamtym roku o tej porze roku w tym regionie potrafi spłatać figla.
Spodziewamy się wysokiego tempa na szutrze jak i asfalcie.

Jarri Matti Latvala, który nigdy nie wygrał Hiszpańskiej rundy WRC, ma w swoim dorobku cztery drugie miejsca wywalczone w latach 2012-15.

Jarri Matti Latvala:

Połączenie asfaltu i szutru jest czymś wyjątkowym i zawsze mi się to podobało. Odcinki wiodące po luźnej nawierzchni są tutaj równe, ale za to bardzo śliskie. Natomiast proby asfaltowe są bardzo szybkie i są jednymi z najlepszych w całym kalendarzu. Mieliśmy dobre testy przed tą rundą WRC i czujemy się dobrze przygotowanie do tego rajdu. Odzyskaliśmy fajne czucie naszego Yarisa, które pozwoli nam walczyć o jak najlepszy rezultat. Chcemy wywalczyć po raz kolejny mistrzostwa świata wśród producentów.

Bardzo miłe wspomnienia związane z Rajdem Hiszpanii ma Kris Meeke. Brytyjczyk w 2017 roku za kierownicą Citroena odniósł zwycięstwo na oesach w okolicach Salou.

Kris Meeke:

To jeden z moich ulubionych rajdów w całym sezonie. Mieszana nawierzchchnia dodaje jakości tej imprezie. Mamy dobre wspomnienia bowiem wygraliśmy tutaj w 2017 roku. Na asfalcie czujemy się mocni w Yarisie WRC więc, liczymy na dobry wynik w ten weekend.

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close