F1RAJDYWRC

Toyota dementuje plotki o debiucie Alonso!

Toyota dementuje plotki o debiucie Alonso!

Zespół Toyota zdementował plotki głoszące, że były kierowca F1 Fernando Alonso zadebiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata za kółkiem ich samochodu podczas Rajdu Katalonii. W ubiegłym tygodniu social media obiegły spekulacje, jakoby czwarty egzemplarz Yarisa WRC wystawiany przez Toyotę na Rajd Katalonii miał być wykorzystany przez 2-krotnego Mistrza Świata Formuły 1. Wszystko wskazuje jednak na to, że za kółkiem rajdówki zasiądzie Takamoto Katsuta.

Impreza w Hiszpanii zawsze była częścią planu dla juniorów Toyoty. Kaj Lindstrom powiedział, że nic się nie zmieniło. Chociaż Katsuta może wziąć udział w Rajdzie Niemiec lub Wielkiej Brytanii przed Katalonią. Nie powinniśmy się jednak dziwić plotkom łączącym Alonso z Toyotą. Od czasu odejścia z F1 to słynne nazwisko było w taki czy inny sposób powiązane z zespołem. Wcześniej na jego miejscu był Kimi Raikkonen. Były kierowca McLarena, Ferrari i Renault stał się po odejściu również częścią ekipy Toyota Gazoo Racing w World Endurance Championship. W rozmowie z Autosportem Kaj Lindstrom powiedział…

Kaj Lindstrom

„Myślę, że historia Alonso to po prostu kolejna mocna plotka, jak ta, którą wcześniej mieliśmy z Kimim. Mamy możliwości na zorganizowanie Takamoto kilku rund, co jest logistycznie trudne. Jeżeli w Katalonii użyjemy czwartego auta, sądzę że będzie ono dla niego, a nie dla Alonso.”

Takamoto Katsuta wygrał oba swoje starty poza WRC w 2019 roku w Finlandii. Łączy się go również z możliwym startem w Ypres Rally Masters na koniec miesiąca.

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close