F1RAJDYWRC

Toyota dementuje plotki o debiucie Alonso!

Toyota dementuje plotki o debiucie Alonso!

Zespół Toyota zdementował plotki głoszące, że były kierowca F1 Fernando Alonso zadebiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata za kółkiem ich samochodu podczas Rajdu Katalonii. W ubiegłym tygodniu social media obiegły spekulacje, jakoby czwarty egzemplarz Yarisa WRC wystawiany przez Toyotę na Rajd Katalonii miał być wykorzystany przez 2-krotnego Mistrza Świata Formuły 1. Wszystko wskazuje jednak na to, że za kółkiem rajdówki zasiądzie Takamoto Katsuta.

Impreza w Hiszpanii zawsze była częścią planu dla juniorów Toyoty. Kaj Lindstrom powiedział, że nic się nie zmieniło. Chociaż Katsuta może wziąć udział w Rajdzie Niemiec lub Wielkiej Brytanii przed Katalonią. Nie powinniśmy się jednak dziwić plotkom łączącym Alonso z Toyotą. Od czasu odejścia z F1 to słynne nazwisko było w taki czy inny sposób powiązane z zespołem. Wcześniej na jego miejscu był Kimi Raikkonen. Były kierowca McLarena, Ferrari i Renault stał się po odejściu również częścią ekipy Toyota Gazoo Racing w World Endurance Championship. W rozmowie z Autosportem Kaj Lindstrom powiedział…

Kaj Lindstrom

„Myślę, że historia Alonso to po prostu kolejna mocna plotka, jak ta, którą wcześniej mieliśmy z Kimim. Mamy możliwości na zorganizowanie Takamoto kilku rund, co jest logistycznie trudne. Jeżeli w Katalonii użyjemy czwartego auta, sądzę że będzie ono dla niego, a nie dla Alonso.”

Takamoto Katsuta wygrał oba swoje starty poza WRC w 2019 roku w Finlandii. Łączy się go również z możliwym startem w Ypres Rally Masters na koniec miesiąca.

Tagi

Oktawian Sadlak

Jestem redaktorem serwisu od sierpnia 2017 roku. Motorsportem interesuję się odkąd pamiętam. Mój konik to Formuła 1 oraz karting. | Kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close