ERCRAJDYRSMPWYWIADY

Tomek Kasperczyk: „Myślimy o Mistrzostwach Europy” [WYWIAD]

Tomek Kasperczyk: „Myślimy o Mistrzostwach Europy” [WYWIAD]

Tiger Rally Team zakończył kilkudniowy etap przygotowawczy do zbliżającego się sezonu 2020. Dla Tomka i Damiana okres ten stał pod znakiem nowości. Po sześciu latach startów Fordem Fiestą R5 przyszedł czas na zmiany. Dwukrotni wicemistrzowie Polski w klasyfikacji generalnej przesiadają się do Volkswagena Polo GTI R5. Kasperczyk i Syty dołączyli do zespołu Rallytechnology i wspólnie będą walczyć o najwyższe laury w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zapraszamy do przeczytania wywiadu przeprowadzonego podczas niedawnych testów.

Rallypl: Jak pierwsze wrażenia po testach?

Tomek Kasperczyk: Super! Generalnie samochód zupełnie inny niż Fiesta. Dużo czasu trzeba poświęcić, aby pojechać nim szybko, ale generalnie te dwa dni testów przepracowaliśmy z Urmo Aavą. Znamy się już długo i zawsze nam pomaga. To jest taki facet, że od razu wie, jak ustawić nasze auto. Wyjeżdżamy stąd zadowoleni, każdy z nas jest zadowolony.

Rallypl: Czyli złapałeś już feeling?

TK: Myślę, że idziemy w dobrym kierunku. Ciężko jest złapać feeling od pierwszego przejazdu w tym aucie, ale myślę, że to przyjdzie z kilometrami, które po prostu wyjeździmy i kiedyś to przyjdzie.

Rallypl: Czy na tym etapie jesteś w stanie porównać Polo do Fiesty ?

TK: Jeśli chodzi o porównanie: Zupełnie inne samochody. Fiesta bardzo przyjazna dla każdego kierowcy, bardzo łatwo pojechać temu kierowcy, który nie ma za dużego doświadczenia, duży większy skok zawieszenia, inna praca całego samochodu. Polo jest jednak bardziej agresywne, dużo bardziej wyważone. Widać, że kilka elementów jest zastosowanych z samochodu WRC i myślę, że to w całości robi bardzo dobrą robotę i naprawdę jest to świetny samochód.

Damian Syty: Gdybym miał porównać ze VW i Fiestą to w Polo siedzi się optymalnie. W Fordzie jest bardzo nisko i jest się oddalonym od kokpitu, bardzo mało widać. Natomiast w VW siedzi się, jak na krześle. Jest za blisko i mało komfortowo. To tak na szybko. Jest jeszcze za wcześnie, by móc coś więcej powiedzieć.

Rallypl: Jaki jest powód tego, że nie pojedziesz w Barbórce Warszawskiej?

TK: Myślę, że Barbórka jest fajną opcją, żeby pokazać się kibicom, ale na dzień dzisiejszy za mało kilometrów przejechaliśmy tym autem, żeby pojechać fajnym tempem. Myślę, że za tydzień z fajnym gronem, z moim nowym zespołem będziemy siedzieli, oglądali w telewizji Barbórkę i będziemy mocno kibicować. Ja nie do końca lubię takie miejskie próby, nigdy tam dobrze nie jeździłem, może też dlatego w niej nie startujemy.

Rallypl: Oprócz całego sezonu 2020 RSMP, czy będziemy mogli jeszcze Was gdzieś zobaczyć?

TK: Na pewno pojawimy się w Mistrzostwach Polski i będziemy próbowali kilku startów za granicą. Nie do końca wiem, które to będą rajdy, ale myślimy też o Mistrzostwach Europy.

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close