RAJDYWRC

Tom Kristensson pojedzie w WRC2 z M-Sportem

Tom Kristensson pojedzie w WRC2 z M-Sportem

Obecny mistrz FIA Junior WRC stawia kolejny krok w swojej karierze – Szwed Tom Kristensson przygotowuje się do kampanii WRC2 z zespołem M-Sport Ford World Rally Team. Dołączając do tej kategorii za kierownicą  Forda Fiesty Rally2, Kristensson rozpocznie sezon na asfaltowych drogach Rajdu Chorwacji. Później czekają go wyjazdy do Portugalii, Estonii, Finlandii, Belgii i Hiszpanii.

Zdobywając trzy z czterech możliwych zwycięstw w drodze do zeszłorocznego Mistrzostwa, Szwed udowodnił prędkość na wszystkich nawierzchniach. Wygrał na śniegu, żwirze i asfalcie. Teraz będzie miał okazję doskonalić swoje umiejętności jako członek rodziny M-Sport. Tom i jego nowy pilot, David Arhusiander, skorzystają z tych samych narzędzi, co najlepsi kierowcy. Będą ściśle współpracować z doświadczonym zespołem inżynierów zespołu, aby rozwijać swoją wiedzę.

Tom Kristensson

„Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny, że M-Sport dał mi możliwość dołączenia do ich zespołu WRC 2. Po zdobyciu tytułu FIA Junior WRC bardzo ciężko pracowaliśmy, aby przygotować plan na ten rok. Jestem niezwykle wdzięczny moim partnerom i wszystkim wokół mnie, którzy umożliwili mi spełnienie moich marzeń.

„Zawsze planowałem jazdę w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Wspaniale jest widzieć, jak teraz wszystko się układa. Nie startowałem wcześniej w samochodzie z napędem na cztery koła, więc pierwszą rzeczą będzie odkrycie, które ustawienia są najlepsze dla mojego stylu jazdy. Jest wiele do nauczenia się, ale jestem w najlepszym możliwym miejscu, aby to zrobić i naprawdę nie mogę się doczekać nadchodzącego roku.”

Malcolm Wilson

„Przez prawie dwie dekady poświęcaliśmy się tworzeniu skutecznej drabiny możliwości, dzięki której niektórzy z najbardziej utalentowanych młodych ludzi na świecie mogą awansować do najwyższych poziomów zawodów. W ostatnich latach Mistrzostwa FIA Junior WRC były integralną częścią tego. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę, jak Tom rozwija się jako najmłodszy chłopak, który ukończył ten program.

„Przez ostatnie dwa lata korzystał z fantastycznej nauki u Macieja Wody i jego zespołu w M-Sport Polska. Teraz nadszedł czas, aby dalej rozwijał te umiejętności – dołączył do Richarda Millenera i naszego zespołu technicznego na najwyższym poziomie rajdów światowych. W pełni zintegrowany z zespołem, będzie miał dostęp do tych samych informacji, co nasi główni kierowcy, a także nauczy się odszyfrowywać te informacje i doskonalić swoje umiejętności wraz z naszym doświadczonym zespołem inżynierów.”

Richard Millener

„Wspaniale jest powitać Toma w zespole. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy, jak będzie się rozwijał w ciągu roku. Nieustannie obserwujemy FIA Junior WRC, aby zobaczyć, kto robi wrażenie. Tom robi wrażenie od pierwszego sezonu – zdobywając zwycięstwo w swoim debiutanckim rajdzie! Udowodnił tempo na wszystkich nawierzchniach. Nie możemy się doczekać, aby dalej rozwijał te umiejętności. To będzie jego pierwszy start z Fordem Fiesta Rally2. Będzie mógł się wiele nauczyć.

„Zmierzy się z niezwykle doświadczonymi rywalami, ale jego celem jest skupienie się na nauce i postępach przez cały rok. Biorąc pod uwagę kierowców, takich jak Andreas Mikkelsen, Esapekka Lappi i Mads Østberg, rywalizujących z nim w tej samej kategorii, nie ma lepszej możliwości do oceny swojego postępu.”


Strona internetowa M-Sport – KLIK!
M-Sport na Rallypl – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *