RAJDYWRC

Tidemand wraca za kółko Fiesty WRC!

Tidemand wraca za kółko Fiesty WRC!

M-Sport wita Pontusa Tidemanda z powrotem w zespole i nie ma wątpliwości, że bardzo wierzą w szwedzkiego kierowcę i chętnie zobaczą, co może zrobić na nadchodzącym rajdzie Turcji. Po ponad sześciu miesiącach przerwy Pontus Tidemand wraca do rywalizacji.

Mistrz świata w kategorii WRC2 z 2017 roku w przyszłym miesiącu powróci w Rajdzie Turcji i, podobnie jak podczas pierwszych rajdów w tym roku, będzie kierował Fordem Fiesta WRC z M-Sport. Oprócz wspomnianego szweda najprawdopodobniej do rywalizacji powróci Elfyn Evans, choć na potwierdzenie tej informacji będziemy jeszcze musieli poczekać.

Jestem bardzo podekscytowany powrotem”- powiedział Pontus. „Z niecierpliwością czekam na kolejny start, odkąd wysiadłem z samochodu ostatniego dnia Rajdu Szwecji w lutym. Od tego czasu ciężko pracowaliśmy, ale się opłaciło i teraz jesteśmy gotowi do podjęcia nowych kroków.”

28-letni Szwed i jego norweski pilot Ola Fløene, rozpoczęli rywalizację w WRC od Rajdu Monte-Carlo (20 miejsce) oraz Rajdu Szwecji (8 miejsce w klasyfikacji generalnej). Pomimo nowego samochodu, zespołu i kilku problemów technicznych solidnie ukończyli oba rajdy, ale potrzebowali więcej doświadczenia w samochodzie, aby osiągnąć lepszy ogólny wynik. Pontus otrzymał cenną pomoc od RaceNetWork, zupełnie nowo powstałej koncepcji, która ma na celu stworzenie możliwości startów dla szwedzkich kierowców poprzez ścisłą współpracę z inwestującymi firmami.

„Wspaniale jest widzieć Pontusa w zespole za kierownicą Forda Fiesty WRC. Jest to coś, co wielu ludzi chciało zobaczyć – w tym mnie – i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak poradzi sobie w Turcji ”- powiedział szef zespołu Richard Millener „Na początku tego roku nie miał szczęścia – pozycja na drodze i pewne problemy techniczne działające przeciwko niemu – ale biorąc pod uwagę to wszystko, był to naprawdę solidny debiut i chcemy zobaczyć, co może zrobić na nawierzchni szutrowej. Pontus to wszechstronny zawodnik, który jest konkurencyjny na wszystkich nawierzchniach. Ma czysty talent i chcemy zobaczyć, jak robi kolejne kroki w swojej karierze. Będzie uczestniczył z zespołem w przygotowaniach do Turcji i wiemy, że wykorzysta tę okazję. ” – Millener. Turecka runda WRC odbędzie się w dniach 12–15 września

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close