RAJDYWRC

Thierry Neuville zmienia pilota! Koniec załogi Neuville/Gilsoul!

Thierry Neuville zmienia pilota! Koniec załogi Neuville/Gilsoul!

W szokującym ogłoszeniu w mediach społecznościowych, kierowca Hyundai Shell Mobis WRT, Thierry Neuville, ogłosił, że rozstaje się z wieloletnim pilotem Nicolasem Gilsoulem, zaledwie kilka dni przed otwierającym sezon Rajdem Monte-Carlo. Gilsoul był pilotem dla Neuville’a w WRC od 2012 roku. Wygrywali razem 13 rajdów – w tym zeszłoroczny Rajd Monte-Carlo. Załoga miała walczyć o kolejny triumf w Monte-Carlo już w przyszłym tygodniu (21-24 stycznia).

Jednak kierowca Hyundaia ogłosił na swoich kanałach w mediach społecznościowych, że rozpocznie sezon 2021 z Martinem Wydaeghe, który ostatnio startował w niższych klasach WRC. Ma na koncie siedem rajdów WRC 2 w 2019 roku, będąc pilotem w rajdówce, którą prowadził Guillaume de Mevius. Thierry przedstawił dziś oświadczenie, w którym wyjaśnił sytuację. Trzeba przyznać, że jest to szokująca decyzja, zwłaszcza na tak późnym etapie przygotowań do sezonu 2021!

Thierry Neuville

„Nie mogliśmy znaleźć porozumienia z Nicolasem na ten nowy sezon, więc zdecydowaliśmy się przerwać współpracę. Mamy razem wspaniałe wspomnienia i chcę mu podziękować za pracę w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Teraz czas skupić się na Rajdzie Monte-Carlo i ciężko pracujemy z Martjinem, aby się do niego przygotować, chociaż będzie to bardzo wymagające wydarzenie dla nas obu.”


Źródło: WRC
Thierry na Rallypl – KLIK!

Profil kierowcy:
Thierry Neuville

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *