RAJDYWRC

Thierry Neuville: Tytuł byłby bardziej wartościowy, gdybym pokonał Ogiera

Neuville: Tytuł byłby bardziej wartościowy, gdybym pokonał Ogiera

Thierry Neuville powiedział w rozmowie dla portalu wrc.com, że nadal chce zdobyć tytuł mistrzowski, kiedy jeszcze będzie miał okazję do rywalizacji z Sebastienem Ogierem.

Thierry Neuville

„Ścigam się za tym od kilku lat. Czuję, że mamy do tego zespół i samochód, więc teraz to zależy od nas. Nadal chcę zdobyć tytuł, kiedy Sébastien nadal jest w mistrzostwach – najważniejsze jest dla nas, aby walczyć z najlepszymi. Jeśli Ogier zniknie, zniknie jeden z najlepszych.”

Sebastien Ogier
fot. Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Belgijski kierowca przyznał, że oczywiście w Rajdowych Mistrzostwach Świata są jeszcze dobrzy kierowcy, ale dla niego wiele by to znaczyło, gdyby pokonał Sebastiena Ogiera w walce o tytuł w tym roku.

Thierry Neuville

„Oczywiście w mistrzostwach są jeszcze inni dobrzy kierowcy, ale dla własnej przyjemności byłoby bardziej wartościowe, gdybym mógł wygrać, gdy jest tam Sébastien. Dlatego chcemy go zatrzymać przy sobie – każdy chce zachować to, co najlepsze w mistrzostwach.”

Thierry Neuville dodał na sam koniec kilka słów o kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata. W tegorocznej kampanii mamy dwanaście rajdów. Do tej pory odbył się tylko Rajd Monte Carlo 2021. Neuville zajął tam trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobył dwa punkty za czwarte miejsce na Power Stage.

Thierry Neuville

„W tym roku kalendarz jest nadal ekscytujący, a także kilka nowych rajdów. Mamy nowe lokalizacje, nowe wyzwania przed sobą, na które nie mogę się doczekać.”

Sezon 2021 WRC ruszył

Następną runda Rajdowych Mistrzostw Świata będzie Rajd Arktyczny (26.02-28.02) w Finlandii w Laponii. Rajd liczy dziesięć odcinków specjalnych oraz ponad 250 kilometrów oesowych. Składy Hyundai Motorsport podczas Rajdu Arktycznego będą reprezentować Ott Tänak/Martin Jarveoja, Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe oraz Craig Breen/Paul Nagle. W Finlandii pojawią się aż trzy Hyundaie i20 WRC. Oprócz wspominanego składu, w samochodach koreańskiego producenta zasiądzie Pierre Louis Loubet i Oliver Solberg który zadebiutuje za kierownicą auta klasy WRC. Zostało to ogłoszone dzisiaj o godzinie 10:00.

Profil kierowcy:
Thierry Neuville

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *