Rajd ChorwacjiRajd Chorwacji 2021RAJDYWRC

Teemu Suninen ma jasno określony cel na Rajd Chorwacji w WRC2

Teemu Suninen ma jasno określony cel na Rajd Chorwacji w WRC2

Szef zespołu M-Sport, Richard Millener, wyznaczył Teemu Suninenowi bardzo prosty cel na powrót do WRC2 podczas Rajdu Chorwacji w tym tygodniu. Chce, żeby Fin wygrał. Teemu Suninen zmierzy się z mieszanym programem w 2021 roku, z wybranymi wydarzeniami w Fordzie Fiesta WRC, a pozostałymi w Rally2. Wówczas Adrien Fourmaux zajmie miejsce w samochodzie z najwyższej klasy. Suninen wraca do WRC2 po raz pierwszy od Rajdu Monte Carlo 2018. Millener jest przekonany, że ostatnie trzy lata startów w WRC postawią 27-latka w konkurencyjnej pozycji, jeśli chodzi o rywalizację z mocną stawką WRC2. Suninen testował w Chorwacji na początku tygodnia. Millener przyznał, że warunki nie były idealne.

Richard Millener

„Nie jest łatwo przenosić się między samochodami, wiemy o tym. Ale to umiejętność, której można się nauczyć i Chorwacja w tym pomoże. W tym roku staramy się ułożyć pełny program dla Teemu. Warto go mieć na wszystkich rajdach, jeśli to możliwe. Nie jest to możliwe w samochodzie WRC na każdej imprezie. Celem dla niego w Chorwacji jest pokazanie, jak dobra jest Fiesta Rally2. Oczywiście chcemy, żeby wygrał. Rywalizacja w WRC2 jest zacięta, ale to pozwoli Teemu pozostać konkurencyjnym. Test w tym tygodniu był mokry. Pozostali jeździli na mokro i na sucho. Trudno będzie przewidzieć pogodę podczas tego rajdu.”

Andreas Mikkelsen prowadzi w WRC2 w swoim Škoda Fabia Rally2 evo. Za to impreza w Zagrzebiu to pierwsza runda sezonu Madsa Ostberga, który chce obronić tytuł WRC2 2020. Norweg jeździł najnowocześniejszym Citroënem C3 Rally2 podczas sobotniego Rajdu Therwoolin Boldogko na Węgrzech. Ostberg poprowadził imprezę do ostatniego etapu, kiedy przebicie opony kosztowało go zwycięstwo nad rywalem z WRC2 – Nikolayem Gryazinem.

Mads Ostberg

„Musieliśmy się zatrzymać, aby wymienić koło na oesie. Korzystamy z nowych opon Pirelli i musimy zrozumieć ich limity. Wydaje mi się, że właśnie to dziś zrobiliśmy i musimy wyciągnąć z tego wnioski. Mieliśmy dobrą prędkość na tle mocnej konkurencji. Mogłem pokazać tempo i przygotować się należycie do następnego weekendu. Jestem rozczarowany po stracie zwycięstwa, ale gratulacje dla Nikolaya za zwycięstwo!”


Źródło wypowiedzi: DirtFish
Rajd Chorwacji na Rallypl – KLIK!

Profil kierowcy:
Teemu Suninen

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *