Rajd Turcji 2020RAJDYWRC

Tänak w ogniu krytyki Toyoty

Tommi Mäkinen, szef zespołu Toyoty, nie zostawił na byłym podopiecznym suchej nitki. O co chodzi? Finowi nie podoba się, że Tänak stosował w Rajdzie Turcji strategię powolnej i bezpiecznej jazdy, skierowaną na dotarcie do mety przedostatniego etapu z jak najmniejszą stratą ogumienia. Nazwał taką taktykę „absolutnie głupią”. Estończyk wybrał na niedzielną pętle miększe opony i musiał nimi delikatnie zarządzać, aby wystarczyły też na Power Stage. W związku z taką decyzją na przedostatnim oesie zameldował się ze stratą ponad dziesięciu minut do zespołowego kolegi, Thierry’ego Neuville’a.
Mäkinen dodał:
„To co zrobił Ott postawiło go w bardzo złym świetle. Zachował się niesportowo. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w swoim zespole. Byłem zaskoczony widząc jego wolną jazdę. W naszym sporcie nie powinno być takich gierek, a liczyć powinna się zawsze szybka jazda. W Toyocie nie akceptujemy takich rzeczy i jestem absolutnie pewien, że Sebastian Ogier nigdy by czegoś takiego nie zrobił.”
Po przygodach w sobotę, które przekreśliły szansę na tryumf w imprezie, Estończyk jako jedyny założył pośrednie opony Michelin do swojego samochodu. Wiedział, że jedyną opcją na zapunktowanie będzie Power Stage i właśnie na nim się skupił.
Tänak odmówił komentarza na temat poglądów swojego byłego szefa.
Źródło: dirtfish.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close